Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) tęsia Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Kompleksiniai kibernetinės saugos mokymai valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbantiesiems“ bei kviečia valstybės ir savivaldybių darbuotojus registruotis į dvi programas.

Mokymuose gali dalyvauti viešojo sektoriaus organizacijų valstybės tarnybos ir savivaldos darbuotojai, jau turintys informacinių sistemų ir technologijų pagrindų žinių. Jie kompetenciją gali kelti pagal vieną iš dviejų programų: 

  1. Mažos, vidutinės ir didelės apimties elektroninių sistemų ir tinklų saugaus eksploatavimo organizavimas.
  2. Sistemų kontrolė ir valdymas, esant kritinėms, aukšto neapibrėžtumo situacijoms.

Dalyvių registracija yra vykdoma iki 2022 m. gruodžio pabaigos, o patys mokymai vyks 2023 m. sausio – balandžio mėnesiais.

Mokymų trukmė yra trys dienos, jie gyvai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Iš viso planuojama apmokyta 800 asmenų. Tas pats mokymų dalyvis galės dalyvauti tik vienoje iš dviejų mokymų programų.

Šie mokymai yra antroji NKSC vykdomo projekto dalis. 2022 m. pradžioje kompleksinius kibernetinio saugumo mokymus baigė daugiau kaip 1200 viešojo sektoriaus darbuotojų.

Projektas „Kompleksiniai kibernetinės saugos mokymai valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbantiesiems“ yra vykdomas ir finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10-ojo prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ priemonę „Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbančiųjų strateginių kompetencijų centralizuotas stiprinimas“.

Detalesnę informaciją apie mokymus rasite čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: