Paskatino Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimai 

Jonavos ligoninėje pradeda veikti naujas dienos chirurgijos skyrius. Moderniai įrengtas, visiškai naujas skyrius su vienvietėmis palatomis ir aukščiausios kokybės įranga čia atsirado po to, kai buvo atnaujinti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) įsakymai. 

„SAM įvardijo dienos chirurgijos skyrių kaip atskirą padalinį. Anksčiau jis funkcionavo chirurginio profilio apimtyje, ginekologijos, traumatologijos skyriuose. Tai nedraudžia, kad ir toliau struktūriniuose skyriuose būtų teikiamos chirurgijos paslaugos, tačiau einant į vakarietišką požiūrį ir paslaugų teikimą, to įsakymo pagrindu buvo nuspręsta, kad reikia įkurti atskirą dienos chirurgijos padalinį“, – apie mintį įkurti tokį skyrių Jonavos ligoninėje pasakoja įstaigos vadovas Gediminas Ramanauskas.

Asmeninio archyvo nuotraukoje - Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas 

Ligoninės direktorius sako, kad be Jonavos rajono savivaldybės sprendimo prisidėti prie modernios ligoninės veiklos, šį sprendimą būtų buvę sunku įgyvendinti. 

Modernūs gydymo metodai šiuolaikiškai įrengtame dienos chirurgijos skyriuje 

Naujai įkurtas dienos chirurgijos skyrius Jonavos ligoninėje unikalus dėl naujų gydymo metodų, patogių vienviečių palatų bei operacinių. Sąnarių endoprotezavimo operacijose naudojami naujausi pjūvių metodai, remiantis JAV ir Kanados standartu, tausojantys paciento kūną operacijos metu. 

„Chirurginių operacijų apimtis labai plati. Ten patenka pacientai, kurie gali būti išoperuojami ir išleidžiami gydytis ambulatoriškai dienos laikotarpiu. Skyriui priklauso ir traumatologinės operacijos, artroskopija, meniskų siuvimai, raiščių susiuvimai, ginekologinės operacijos, histeroskopijos, histerektomijos, išvaržų, tulžies pūslės operavimas, skrandžio, venų operacijos, burnos gerklės operacijos. Tikrai didžiulis spektras operacijų, po kurių pacientas gali laisvai judėti, pilnai atgauna visas fiziologines funkcijas ir gali iškeliauti namo“, – vardija ligoninės vadovas. 

Apie pacientą tausojančias modernias operacijas ligoninės vadovui antrina ir Jonavos ligoninėje dar neseniai dirbantis ortopedas traumatologas Tadas Levickis. 

Asmeninio archyvo nuotraukoje - Jonavos ligoninės ortopedas traumatologas Tadas Levickis

„Minimaliai invazyvios operacijos vyksta per mažus pjūvelius, artroskopo pagalba. Įvedame kamerą į sąnarį, pradžioje galime atlikti diagnostiką, matyti tai, ko neparodė magnetinis rezonansas. Tokios operacijos yra pacientą tausojančios, nes nėra didelių pjūvių, paciento atsistatymas, žaizdų gijimas, priežiūra yra paprastesni ir žymiai greitesni. Pooperacinis nuskausminimas taip pat yra lengvesnis. Pacientas ryte atvyksta į ligoninę operacijai, o vakare gali išvykti namo, vos dieną praleidęs dienos chirurgijos skyriuje“, – aiškina medikas. 

Pokyčiai infrastruktūroje, planavime ir komforte 

Po naujo skyriaus atsiradimo Jonavos ligoninėje, pirmiausia pasikeitė infrastruktūra, operacijų planavimas ir kitų skyrių užimtumas. 

„Įsteigus naują skyrių, buvo įrengtos naujos 8 dienos chirurgijos lovos, kurios yra pilnai sukomplektuotos, atnaujintos, moderniai įrengtos vienvietės palatos su visa infrastruktūra, sekimo sistema, tiesioginio patekimo į operacinę ir atgal sistema“, – pokyčiais džiaugiasi Gediminas Ramanauskas. 

Žinoma, tokias naujoves pajuto ir pacientai. Jie ypač džiaugiasi vienvietėmis palatomis, kur ramiai gali laukti operacijos ir susikaupti, o po operacijos tyloje ilsėtis, naudotis veikiančiu bevieliu ryšiu ar, esant poreikiui, pasinaudoti įrengtu kondicionieriumi. 

„Pacientai pastebi tą modernumą. Jie patenka ne į didelę masę, ne į didžiulius srautus, o į kompaktišką aplinką, kurioje nieko netrūksta. Stacionarinėse palatose juk guli po 3-4 pacientus, o čia yra ramybė“, – sako įstaigos vadovas. 

Daugėja iš didmiesčių atvykstančių pacientų 

2022 metais Jonavos ligoninėje buvo atliktos 68 endoprotezavimo operacijos. Šiems metams dar nesibaigus atlikta jau 140 tokių operacijų. Išaugęs operacijų skaičius byloja ir tai, kad Jonavos ligoninėje lankosi ne tik rajono gyventojai. 

„Didėjantį kiekį lemia aplinkybių visuma – komandinis darbas, darbo sustygavimas, paslaugų poreikio padidėjimas, prieinamumas, taip pat ir tai, kad chirurginės paslaugos nebėra lokalios. Žmonės dabar visoje Lietuvoje ieško geresnės, greitesnės paslaugos. Pacientų srautas ir jų geografija yra labai įvairi. Į Jonavą žmonės atvažiuoja ir iš didesnių, ir iš tolimesnių miestų, geografija visiškai nėra apribota miestu ar apskritimi. Žmonės stebi eiles, kurios yra ligonių kasose, mato, kuriose ligoninėse gali greičiau gauti paslaugas. Aišku, ne paskutinėje vietoje yra ir kokybė, atsiliepimai“, – džiaugiasi ortopedas Povilas Čėsna. 

Asmeninio archyvo nuotraukoje - ortopedas traumatologas Povilas Čėsna

Apie tai, kad neliko atotrūkio tarp rajono ir didmiesčio ligoninių, kalba ir kitas Jonavos ligoninės traumatologas Tadas Levickis. 

„Pacientai gręžiasi į rajoną, nes didžiuosiuose miestuose yra didžiulis poreikis ortopedinių operacijų, todėl taip, norėdami išvengti didelių eilių jie važiuoja į rajonus gydytis, operuotis. Kita vertus, ir tie patys specialistai iš didžiųjų miestų važiuoja taip pat į periferiją dirbti, nes jiems suteikia lygiai tokias pačias sąlygas, kaip Kaune ar Vilniuje. Žmonės noriai dabar sutinka operuotis rajone. Gal kai kurie todėl, kad žino specialistus. Pavyzdžiui aš pats operuoju ir Kaune, mane žino, bet jei rajone yra mažesnės eilės ir geresnis paslaugų prieinamumas, o kokybė identiška, tai aišku, kad žmonės renkasi rajoną“,– sako T. Levickis. 

Gydytojų trūkumu nesiskundžia 

Nors buvo pasigirdę kalbų, kad rajonų ligoninėse jaučiamas gydytojų trūkumas, Jonavos ligoninės administracija džiaugiasi, kad jie su tokia problema nesusidūrė. 

„Atsiradus galimybei operuoti modernia įranga, be jokios abejonės galime pritraukti ir kvalifikuotus medikus. Džiaugiamės, kad esame pritraukę kvalifikuotus chirurgus su didele patirtimi, tad, įrengus naują, modernų skyrių, jiems nereikėjo jokių papildomų mokslų“, – į klausimą ar nejuto darbuotojų trūkumo atsako Jonavos ligoninės direktorius. 

Ortopedas traumatologas Povilas Čėsna sako, kad gerai darbo aplinkai svarbi ne tik moderni įranga, bet ir modernus požiūris, bendrų tikslų siekis. Paklaustas, ar reikėjo specialiai mokytis ir ruoštis naujo skyriaus atidarymui, ortopedas traumatologas sako, kad jo profesijos atstovai mokosi visą gyvenimą. 

„Mūsų mokslai po rezidentūros nesustoja. Mes nuolat mokomės, stažuojamės, vykstame į kursus, matome tendencijas pasaulyje. Tobulėti verčia ir geresnio rezultato siekis, matymas, kad kažkas galėtų veikti geriau. Tas gyvas, nesustojantis procesas ir ugdo. Norint pasiekti rezultato reikia nesustoti vietoje“, – sako ortopedas traumatologas. 

Tobulėti trokštantys administracija ir gydytojai vienbalsiai sako, kad naujo skyriaus įkūrimas ligoninėje nėra modernėjimo pabaiga. Komanda turi ir ateities planų. 

„Turime ir daugiau vizijų, nenorim stovėti vietoje. Norime plėsti operacijų spektrą ir planuoti gydymo įstaigai dar modernesnę ateitį“,– užsimena Jonavos ligoninės vadovas G. Ramanauskas. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: