Donorinių organų ir audinių šiuo metu Lietuvoje laukia daugiau kaip 300 žmonių. Recipientų gyvybei išgelbėti donorinių organų NTB ieško ir užsienyje tarptautinėje donorinių organų mainų platformoje FOEDUS, kurioje talpinami pasiūlymai arba prašymai apie donorinius organus. „Jei organas atitinka keliamus kriterijus ir tinka laukiančiam recipientui Lietuvoje, tuomet vienintelė reali galimybė jį pargabenti į Lietuvą yra oro transportas“ – pasakoja NTB vadovė A. Būziuvienė.

Pasak A. Būziuvienės, Nacionalinis transplantacijos biuras nuolat stengiasi stiprinti ryšius su kolegomis iš užsienio. „Rugsėjo mėnesį buvome susitikę su savo kolegomis Lenkijoje iš Poltransplant (past. Lenkijos transplantacijos koordinavimo centras). Džiaugiuosi, kad susitikimas buvo konstruktyvus ir jau galime pasidžiaugti pirmais bendradarbiavimo rezultatais“.

Siekiant pagelbėti donorinių organų ir audinių laukiantiems recipientams NTB rugsėjo mėnesį su Karinėmis oro pajėgos taip pat atnaujino bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią buvo išplėsta skrydžių geografija. „Nuo šiol KOP gali padėti atsiskraidinti donorinius organus ne tik iš Latvijos bet ir iš toliau esančių Europos valstybių. Tarp jų: Lenkijos, Vokietijos ar Čekijos“, - kalba NTB direktorė.

Skaičiuojama, kad praėjusiais metais KOP sraigtasparniai iš viso kilo ir leidosi 6 kartus. O vien šiais metais orlaiviai skubėjo į pagalbą recipientams jau 8 kartus.

Donorinių organų ir audinių gabenimas yra viena iš Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių, kurias vykdo Taikos meto užduočių operacinėms pajėgoms priskirti nuolatinėje parengtyje budintys kariuomenės vienetai.

---

Ačiū visiems donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams: tarptautiniams partneriams, gydytojams, laboratorijų specialistams, Lietuvos policijos pareigūnams, Lietuvos kariuomenei ir Lietuvos Karinėms oro pajėgoms.

Nuoširdi užuojauta ir padėka mirusio Donoro artimiesiems. Negali būti nieko kilniau, nei netekus savo artimojo, gelbėti sunkiai sergančiųjų gyvybes.

NTB inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: