Tatuiruotės, populiari kūno meno forma, kurią turi bent 12 proc. europiečių, kelia susirūpinimą dėl dažuose esančių cheminių medžiagų ir pigmentų poveikio žmogaus organizmui. Pagal REACH reglamentą nuo 2022 m. sausio, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą, ES ribojami tūkstančiai kenksmingų cheminių medžiagų, esančių tatuiruočių dažuose ir ilgalaikio makiažo priemonėse.

Tatuiruočių dažai ir ilgalaikis makiažas yra kelių cheminių medžiagų mišinys, kuriame gali būti pavojingų cheminių medžiagų, sukeliančių odos alergiją ir kitų rimtesnių padarinių sveikatai, tokių kaip genetinės mutacijos ir vėžys. Su cheminėmis medžiagomis susijusios problemos nuolat analizuojamos, o rizika reguliuojama ES lygmeniu.

Daugiau nei 4 000 pavojingų cheminių medžiagų, kurios sukelia vėžį ar genetines mutacijas, yra toksiškos reprodukcijai, dirgina ir jautrina odą, naudojimas tatuiruočių dažuose ir ilgalaikiame makiaže nuo kitų metų pradžios bus apribotas. Tikslo uždrausti tatuiruotes nėra, tik padaryti tatuiruotėse ir ilgalaikio makiažo priemonėse naudojamas spalvas saugesnes. Tikimasi, kad dėl naujųjų taisyklių sumažės lėtinių alerginių ir kitų uždegiminių odos reakcijų, kurias sukelia tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo dažai.

ES taip pat uždraudė naudoti kai kuriuos konkrečius mėlynus ir žalius pigmentus, naudojamus tatuiruočių dažuose („Pigment Blue 15“ ir „Pigment Green 7“). Šiems pigmentams draudimas bus taikomas nuo 2023 m. pradžios, kad pramonės atstovai turėtų daugiau laiko rasti saugesnių alternatyvų.

Sužinokite daugiau apie tai, ką daro ES, kad apsaugotų savo piliečius: https://echa.europa.eu/lt/making-tattoo-and-permanent-makeup-inks-safer

Aplinkos apsaugos agentūros inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: