Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2021 m. liepos 1 d. uždrausti rinkai teikti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, pritaikytu elektroninėms cigaretėms pildyti, jei šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų. Išimtis bus taikoma tik tabako kvapui ir skoniui.

Už naujas nuostatas (projektas Nr. XIIIP-3849(3) balsavo 92 Seimo nariai, prieš – 9, susilaikė 9 parlamentarai.

Kaip anksčiau yra tvirtinęs pasiūlymo iniciatorius, Seimo narys Mykolas Majauskas, aromatizuotų produktų patekimo į rinką apribojimas būtų viena veiksmingiausių priemonių sustabdant vaikus nuo nikotino priklausomybės ir tokiu būdu apribojant jų galimybes įsigyti šiuos produktus.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, elektronines cigaretes ir jų pildykles pateikti rinkai draudžiama, jei skystyje yra vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir elektroninių cigarečių pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai. Taip pat draudžiama prekiauti, jei skystyje yra kofeino arba taurino, arba kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu, priedų, nudažančių išsiskiriančias medžiagas, ir kurie nesudeginto pavidalo turi kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją savybių.

 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: