Seime priimtas Rinkliavų įstatymo pakeitimas, kuriuo nustatoma, kad savivaldybės galės automatizuotai kontroliuoti automobilių stovėjimą neįgaliųjų vietose, t. y. nuskaičius stovinčio automobilio numerius, galės atpažinti, ar automobilis priskirtas asmeniui su negalia.

Pasak įstatymo pataisą teikusios Seimo narės Monikos Ošmianskienės, šiuo metu yra nemažai situacijų, kai neįgaliųjų statymo kortele naudojasi ne tie asmenys, kuriems išduota kortelė, tačiau nustatyti ir įrodyti tokius atvejus yra sunku. Dėl to žmonės su negalia dažnai susiduria su atvejais, kai neįgaliojo ženklu pažymėtos stovėjimo vietos būna užimtos. Be to, dabar neįgaliųjų stovėjimo kortelę turintys asmenys negali pasinaudoti savo teise nemokamai statyti automobilius privačiose aikštelėse su užtvarais. Atsiradus galimybei automatiškai nuskaityti numerius, tokia galimybė atsirastų.

Kad tokia sistema veiktų, žmonės su negalia turės savo automobilius užregistruoti duomenų bazėje ir tam automobiliui priskirti konkrečią kortelę.

Įstatymas įsigalios 2024 m.  lapkričio 1 d. Savivaldybės turės teisę taikyti savo sąlygas ir tvarką arba laikytis senosios tvarkos, kai tikrinamos popierinės neįgaliųjų stovėjimo kortelės. 

lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: