Netrukus Lietuvoje įsigalios draudimas prekiauti paskanintais ir kvapniais kaitinamojo tabako gaminiais. Atsiras ir prievolė pakuočių ženklinimui apie galimą žalą sveikatai.

Nuo š.m. spalio 23 d. bus draudžiama Lietuvos rinkoje pardavinėti kaitinamojo tabako pridėtinio kvapo ar skonio gaminius. Keisis ir šių gaminių pakuočių dizainas. Ant kiekvieno rūkomojo tabako gaminių vienetinio pakelio ir ant bet kokios jų išorinės pakuotės gamintojai yra įpareigoti pateikti informacinius pranešimus bei įspėjimus apie kaitinamojo tabako galimą žalą sveikatai, kaip antai „Šis tabako gaminys kenkia jūsų sveikatai ir sukelia priklausomybę“, „Rūkymas žudo – mesk rūkyti tuojau pat“ ir pan. 

Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Gintaras Karanda tikisi, kad mažės rūkančiųjų, nes dabar esą ypač vaikus ir paauglius vilioja skoniai, esantys kaitinamo tabako gaminiuose. 

,,Kaitinamojo tabako gaminių vartojimas labiau būdingas jaunesnio amžiaus žmonėms. Tai yra svarbus žingsnis siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą“ – sako G. Karanda. 

Departamentas ragina ūkio subjektus atsakingai pasiruošti numatomiems pokyčiams ir būti socialiai atsakingais bei vykdyti kaitinamųjų tabako gaminių prekybą tik laikantis galiojančių teisės aktų.

Birželį Seimas pritarė kaitinamojo tabako, turinčio pridėtinio kvapo ar skonio, uždraudimui. Tuo pačiu kaitinamojo tabako gamintojai įpareigoti ant gaminių pakuočių įspėti apie žalą sveikatai.

Šis draudimas kilo Europos Komisijos iniciatyva, todėl bus taikomas visose Europos Sąjungos šalyse narėse.
 

NTAKD info. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: