Lietuvos vyskupai paskelbė, kad džiaugdamiesi gerėjančia epidemiologine situacija ir matydami didelį poreikį palaikyti žmonių dvasią ir tokiu būdu juos sustiprinti, atėjo metas, laikantis visų saugumo reikalavimų, nuo Pelenų trečiadienio (vasario 17 d.) laipsniškai atnaujinti bendruomeninį Eucharistijos šventimą. Nuo trečiadienio durys atveriamos ir Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje.

Anot parapijos klebono, dekano kun. Virginijaus Birjoto, nors karantino metu bažnyčia nebuvo visiškai uždaryta, tačiau dabar grįžtama prie įprasto ritmo.

„Mes atsidarom nuo trečiadienio, nuo Pelenų dienos. Pradedam Gavėnios laikotarpį, kuris ypatingai svarbus tikintiems žmonėms. Pradedam pasiruošimą Velykoms, nors nežinom, kokios jos bus, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad žmonės, kurie išsiilgę tikėjimo praktikavimo, bažnyčios, galės į ją ateiti. Žinoma, bažnyčia nebuvo visiškai uždaryta – tikintieji galėjo ateiti privačiai maldai, atlikti išpažintį, ateiti pokalbiams, labai ribotai galėdavo Šv. Mišiose dalyvauti tą dieną laidojant artimą žmogų. O dabar mes grįžtam prie savo įprasto ritmo“, - kalba dekanas V. Birjotas.

Klausimų dėl bažnyčios darbo parapijos raštinė sulaukdavo jau nuo vasario mėnesio pradžios – žmonės pavargę, įpykę, sutrikę, liūdintys, klausinėjo kada atsidarys bažnyčia, kaip bus laikomos ŠV. Mišios, pasakoja dekanas V. Birjotas.  

Tačiau šiandien dienai tikinčiuosius pasiekia gera žinia - Šv. Mišios bus aukojamos įprastu laiku, darbo dienomis ir savaitgaliais. Esant poreikiui ir didesniems tikinčiųjų srautams, bus svarstoma galimybė didinti Mišių skaičių, aptariant tokią situaciją su Lietuvos vyskupais.

„Trečiadienį nuotoliniu būdu dar bendrausime su arkivyskupu, tarsimės dėl praktinio atsidarymo, diskutuosime, kaip elgtis toliau“, - kalba Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapijos klebonas.

Anot Lietuvos vyskupų, savivaldybėse, kuriose koronaviruso situacija gerėjanti, atnaujinti Šv. Mišias tikintiesiems nuspręsta konsultuojantis su medikais ir sveikatos apsaugos specialistais bei atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus ir laipsnišką karantino ribojimų keitimo planą. Situacija bus reguliariai vertinama, atnaujinami sprendimai bei informuojamos konkrečios parapijos ir bendruomenės, kurių veiklai turės įtakos galimi pakeitimai.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: