„Džiaugiausi, kai atsirado ,,spinta“ dėti rūbams. Juos dėjau prieš tai išskalbus, tvarkingai į maišelius, kaip ir parašyta... Dabar jau dingo. Pagalvojau, gal dar grąžins... Bet tai ką išgirdau, sunku patikėt. Tikrai .... Pasirodo, žmonės šiukšles rūšiuoja naiviai tikėdami, kad jos ir iki galo bus surūšiuotos... Yra atvejų, kai iš tos ,,rūbų spintos“, rūbai keliauja tiesiai į bendrą konteinerį. Atidaro, išima ir verčia. Dar yra mačiusių, kad ir iš kitų konteinerių, kur rūšiuota, pila į vieną... Tai gerai ,kad pastebėta. Bet kas už tai atsakingas, ir kaip turi būti? Ar tai galima taip ir palikti? Kam kvailint žmones?“, - portalui jonavoszinios.lt rašo Jolanta.
Dar liepos mėnesį esame rašę apie tekstilės konteinerius (visą straipsnį rasite ČIA), kuriuos atvėrus, darbuotojai aptinka tai, ko neturėtų rasti. Į kai kuriuos tekstilės konteinerius gyventojai meta net ir buitines atliekas, tad nuspręsta labiausiai teršiamus minimus konteinerius perkelti kitur.
Atrinktos penkios vietos, kuriose tekstilės konteineriai buvo labiausiai teršiami: Ruklos miestelyje 2 konteineriai, konteineriai ties Kauno g. 100, Chemikų g. 68 ir Chemikų g. 106 namais.
„Su buitinėmis atliekomis tekstilės atliekos nėra maišomos, kalbant tik apie išvežimą. Jei kalba vyksta apie išrūšiuotų tekstilės atliekų suvertimą į tą patį šiukšliavežį, tai noriu akcentuoti, kad tekstilės atliekų nerenka šiukšliavežis. Tam yra skirtas atskiras automobilis su 2-3 darbuotojais, jie apvažiuoja visus tekstilės konteinerius ir surenka jų turinį.
Kas liečia tekstilės atliekų konteinerio turinio metimą į buitinių atliekų konteinerius – tiems darbuotojams dar reiktų išreikšti didelę padėką, nes jie tą darbą atlieka už gyventojus. Taip, jie meta netinkamai išrūšiuotas, užterštas mazutu, su žemėmis, su visu apatinio trikotažo turiniu išmestas ir palaidas tekstilės atliekas į buitinių atliekų konteinerius. Perdirbėjas nepriima užterštų tekstilės atliekų, todėl mūsų darbuotojams tokias šiukšles dar reikia išrūšiuoti rankiniu būdu. Tekstilės konteineriuose aptiktos kitos atliekos, pvz., popierius, stiklas, rankiniu būdu metamas į atitinkamus rūšiavimo konteinerius“, - pasakojo Atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyriaus vedėja Rasa Raicevičienė.
Beveik pusmetį stebėta, kaip gyventojai rūšiuoja tekstilės atliekas. Atrinktos penkios vietos, kuriose tekstilės konteineriai buvo labiausiai teršiami: Ruklos miestelyje 2 konteineriai, konteineriai ties Kauno g. 100, Chemikų g. 68 ir Chemikų g. 106 namais. Minėti konteineriai perkelti į kitas Jonavos miesto teritorijas.
Tekstilės konteinerio informacinė lentelė skelbia, kad į šį konteinerį galima mesti drabužius, porinę avalynę, patalynę, antklodes, užuolaidas, minkštus pliušinius žaislus bei kitas tekstilės atliekas, o visi metami daiktai turi būti švarūs ir supakuoti į polietileno maišelius. Informacinėje lentelėje raudonu šriftu pabrėžiama NEMESTI purvinos, šlapios tekstilės, cheminėmis medžiagomis užterštos tekstilės ir avalynės, komunalinių (buitinių) atliekų.
Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.