Nuspręsta perkelti labiausiai teršiamus tekstilės konteinerius

Nuspręsta perkelti labiausiai teršiamus tekstilės konteinerius
RGS 03
2019-09-03 14:07 2019

„Džiaugiausi, kai atsirado ,,spinta“ dėti rūbams. Juos dėjau prieš tai išskalbus, tvarkingai į maišelius, kaip ir parašyta... Dabar jau dingo. Pagalvojau, gal dar grąžins... Bet tai ką išgirdau, sunku patikėt. Tikrai .... Pasirodo, žmonės šiukšles rūšiuoja naiviai tikėdami, kad jos ir iki galo bus surūšiuotos...  Yra atvejų, kai iš tos ,,rūbų spintos“, rūbai keliauja tiesiai į bendrą konteinerį. Atidaro, išima ir verčia. Dar yra mačiusių, kad ir iš kitų konteinerių, kur rūšiuota, pila į vieną... Tai gerai ,kad pastebėta. Bet kas už tai atsakingas, ir kaip turi būti? Ar tai galima taip ir palikti? Kam kvailint žmones?“, - portalui jonavoszinios.lt rašo Jolanta.

Dar liepos mėnesį esame rašę apie tekstilės konteinerius (visą straipsnį rasite ČIA), kuriuos atvėrus, darbuotojai aptinka tai, ko neturėtų rasti. Į kai kuriuos tekstilės konteinerius gyventojai meta net ir buitines atliekas, tad nuspręsta labiausiai teršiamus minimus konteinerius perkelti kitur.

Atrinktos penkios vietos, kuriose tekstilės konteineriai buvo labiausiai teršiami: Ruklos miestelyje 2 konteineriai, konteineriai ties Kauno g. 100, Chemikų g. 68 ir Chemikų g. 106 namais.

„Su buitinėmis atliekomis tekstilės atliekos nėra maišomos, kalbant tik apie išvežimą. Jei kalba vyksta apie išrūšiuotų tekstilės atliekų suvertimą į tą patį šiukšliavežį, tai noriu akcentuoti, kad tekstilės atliekų nerenka šiukšliavežis. Tam yra skirtas atskiras automobilis su 2-3 darbuotojais, jie apvažiuoja visus tekstilės konteinerius ir surenka jų turinį.

Kas liečia tekstilės atliekų konteinerio turinio metimą į buitinių atliekų konteinerius – tiems darbuotojams dar reiktų išreikšti didelę padėką, nes jie tą darbą atlieka už gyventojus. Taip, jie meta netinkamai išrūšiuotas, užterštas mazutu, su žemėmis, su visu apatinio trikotažo turiniu išmestas ir palaidas tekstilės atliekas į buitinių atliekų konteinerius. Perdirbėjas nepriima užterštų tekstilės atliekų, todėl mūsų darbuotojams tokias šiukšles dar reikia išrūšiuoti rankiniu būdu. Tekstilės konteineriuose aptiktos kitos atliekos, pvz., popierius, stiklas, rankiniu būdu metamas į atitinkamus rūšiavimo konteinerius“, - pasakojo  Atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyriaus vedėja Rasa Raicevičienė.

Beveik pusmetį stebėta, kaip gyventojai rūšiuoja tekstilės atliekas. Atrinktos penkios vietos, kuriose tekstilės konteineriai buvo labiausiai teršiami: Ruklos miestelyje 2 konteineriai, konteineriai ties Kauno g. 100, Chemikų g. 68 ir Chemikų g. 106 namais. Minėti konteineriai perkelti į kitas Jonavos miesto teritorijas.

Tekstilės konteinerio informacinė lentelė skelbia, kad į šį konteinerį galima mesti drabužius, porinę avalynę, patalynę, antklodes, užuolaidas, minkštus pliušinius žaislus bei kitas tekstilės atliekas, o visi metami daiktai turi būti švarūs ir supakuoti į polietileno maišelius. Informacinėje lentelėje raudonu šriftu pabrėžiama NEMESTI purvinos, šlapios tekstilės, cheminėmis medžiagomis užterštos tekstilės ir avalynės, komunalinių (buitinių) atliekų.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Vairuotojai priverstinai tapo viešosios tvarkos pažeidėjais?

Vairuotojai priverstinai tapo viešosios tvarkos pažeidėjais?

Gamtinių reikalų atlikimą viešoje vietoje pareigūnai traktuoja kaip nedidelį chuliganizmą. Administracinių nusižengimų kodekse tai įvardijama kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas, kuris užtraukia baudą nu...

Kodėl suremontuoti laiptai – nepritaikyti neįgaliesiems ir vaikiškiems vežimėliams?

Kodėl suremontuoti laiptai – nepritaikyti neįgaliesiems ir vaikiškiems vežimėliams?

Praėjusią savaitę paskelbus žinia, kad laiptų nuo turgaus link Kosmonautų gatvės kapitalinis remontas priartėjo prie pabaigos, ne vienas portalo jonavoszinios.lt skaitytojas iškėlė klausimą, kodėl pastarieji ...

Besikartojančios avarijos priminė senus planus: ar žiedinė sankryža ,,sutramdytų“ neatsakingus vairuotojus?

Besikartojančios avarijos priminė senus planus: ar žiedinė sankryža ,,sutramdytų“ neatsakingus vairuotojus? 2

 Kai birželio mėnesį kelio Jonava – Kėdainiai – Šeduva ir kelio Vilijampolė – Žeimiai – Šėta sankryžoje įvyko 19-mečio gyvybę pasiglemžęs eismo įvykis, viešojoje erdvėje pasigirdo diskusijos dėl šios kelio at...

Žeimių seniūnijos gyventojas: Atkreipkite dėmesį į kritinę Normainėlių kaimo kapinių koplyčios būklę

Žeimių seniūnijos gyventojas: Atkreipkite dėmesį į kritinę Normainėlių kaimo kapinių koplyčios būklę

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė Žeimių seniūnijos gyventojo laiško, kuriame ir padėkos žodžiai Žeimių seniūnijai, ir pagalbos prašymas - atkreipti dėmesį į kritinę Normainėlių kaimo kapinių koplyčios būklę. An...

Jonavietė: Ar galima iš lindyne paversto buto iškraustyti girtaujančius kaimynus?

Jonavietė: Ar galima iš lindyne paversto buto iškraustyti girtaujančius kaimynus?

Portalo jonavoszinios.lt redakcijai atsiųstas moters (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut.past.) laiškas, kuriame ji teigia nebegalinti ignoruoti to, kas vyksta kaimynų bute. Anot moters, tiek ji,...