Kauno apygardos prokuratūra vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl Pravieniškių kalėjimams priklausančiose patalpose, kuriose dirbo nuteistieji, pareigūnų rasto labai didelio kiekio narkotinių psichotropinių medžiagų. Aptikto narkotikų kiekio vertė įkalinimo įstaigose gali siekti kelis šimtus tūkstančių eurų.

Tyrimo metu nustatyti asmenys, kurie atlikdami laisvės atėmimo bausmę galimai organizavo narkotinių ir psichotropinių medžiagų patekimą bei platinimą į Pravieniškių kalėjimus ir už jų ribų. Tyrimo metu sulaikyti keturi asmenys, trims iš jų teismas skyrė griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimus nuo vieno iki trijų mėnesių.

Vienas iš įtariamųjų, kuris galimai ir organizavo šią nusikalstamą veiką, atlikinėjo laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių kalėjime atvirojo tipo bausmės atlikimo sąlygomis. Šis nuteistasis turėjo teisę dienos metu dirbti ir išvykti iš įkalinimo įstaigos.

Tyrimo metu atliktų sulaikymų ir kratų metu pas įtariamuosius rasta ir išimta apie 7 kilogramai įvairių galimai narkotinių psichotropinių medžiagų.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (Baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d.). Už šią nusikalstamą veiką numatoma bausmė laisvės atėmimu nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Ikiteisminį tyrimą atlieka Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai.

Kalėjimų tarnybos nuotraukos:

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: