Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę sumažėjo nuo 827,8 iki 819,7 atvejo 100 tūkst., tačiau NVSC specialistai ragina neprarasti budrumo ir nuo gripo pasiskiepyti nelaukiant sergamumo pakilimo piko. Svarbu atminti, kad pasiskiepijus gripo vakcina, imunitetas susiformuoja maždaug per 2 savaites, o didžiausias antikūnų kiekis susidaro 4–6 savaitę po injekcijos.

Lyginant praėjusios savaitės gripo, ŪVKTI ir COVID-19 ligos atvejų skaičius su šių metų 41-osios savaitės atvejų skaičiais, matyti, kad susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.

NVSC duomenimis, mažiausias sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę užregistruotas Marijampolės apskrityje, o didžiausias – Kauno apskrityje.

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Per pastarąsias dvi savaites (spalio 10–23 d.) Lietuvoje į ligonines dėl gripo nebuvo paguldytas nė vienas asmuo.

Primename, kad kiekvienos Lietuvos apskrities sergamumo rodiklį galite rasti čia

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2022 m. 41 sav. buvo gauta 12 ėminių gripo virusui nustatyti, tačiau  gripo virusas išskirtas nebuvo.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2019 m.

Saugantis gripo ir kitų peršalimo ligų taip pat labai svarbu laikytis higienos taisyklių: kosint ir čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis (galima užsidengti skepetaite ar sulenkta alkūne); reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones; stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač nešvariomis rankomis; dažnai drėgnu būdu valyti ir vėdinti patalpas.

 NVSC info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: