Didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Omniva LT“ praėjusiais metais sparčiai didino veiklos apimtį ir fiksavo rekordinius veiklos rezultatus. Siekdama patenkinti išaugusį siuntų pristatymo poreikį pernai bendrovė daugiau nei du kartus padidino savo darbuotojų skaičių ir investavo į infrastruktūros plėtrą. Tai bendrovei leido pasiekti 103 proc. didesnę (18,32 mln. eurų) apyvartą nei 2019 m. (9,03 mln. eurų), o pelną padidinti 5 kartus – iki 1,8 mln. eurų.


Iš viso „Omniva LT“ praėjusiais metais per visoje Lietuvoje veikiantį 300 paštomatų tinklą vartotojams pristatė daugiau nei 8 mln. siuntų – beveik 150 proc. daugiau nei 2019 metais. Vidutinis bendrovės darbuotojų skaičius pernai išaugo nuo 145 iki 300, o jų atlygio fondas – 127 proc. ir siekė 6,5 mln. eurų.
„Omniva LT“ taip pat yra tarp daugiausia mokesčių į valstybės biudžetą pernai sumokėjusių Lietuvoje veikiančių bendrovių. Iš viso įmonė pernai sumokėjo per 2,9 mln. eurų mokesčių – pustrečio karto daugiau nei 2019 metais.


„2020 m. buvo išties nelengvi ir paženklinti iššūkių, tačiau sėkmingi. Pastaraisiais metais nuosekliai augusi e. komercijos apimtis pernai itin staigiai šoko į dar neregėtas aukštumas ir smarkiai išaugino siuntų pristatymo poreikį. Jį patenkinti leido dar 2019 m. pabaigoje dvigubai praplėstas mūsų paštomatų tinklas. Be to, 2020 m. į veiklos plėtrą papildomai investavome daugiau nei 1 mln. eurų. Tai padėjo suvaldyti spartų siuntų kiekio augimą ir fiksuoti rekordiškai gerus veiklos rezultatus“, – sako bendrovės „Omniva LT“ generalinis direktorius Simonas Bielskis.


Anot jo, dėl COVID-19 pandemijos operatyvus siuntų pristatymas daugeliui prekybos verslų tapo kritiškai svarbus, todėl bendrovės komanda atliko puikų darbą siekdama, kad būtų užtikrinami reikiami logistiniai pajėgumai, o vartotojus siuntos pasiektų kaip galima greičiau. Siuntų skaičiui viršijant visus pajėgumus, įmonė nuolat ieško būdų, kaip padidinti paslaugos prieinamumą ir kokybę.


„Investavome ne tik į darbuotojų samdą, mokymus ir darbo sąlygų gerinimą, bet ir į paštomatų praplėtimą, dvigubai padidinome sandėliavimo patalpų plotus. Taip pat išplėtėme administracines patalpas Vilniuje ir Kaune. Be abejo, daug investicijų teko COVID-19 prevencijos priemonėms. Savo darbuotojų ir klientų saugumui užtikrinti pernai iš viso skyrėme 115 tūkst. eurų“, – teigia S. Bielskis.
Pasak S. Bielskio, siekiant apsaugoti darbuotojus ir klientus bendrovėje buvo parengtas ir įgyvendintas viruso plitimo prevencijos planas. Ne tik pasirūpinta visomis būtinomis apsaugos priemonėmis, bet ir apribotas darbuotojų judėjimas tarp skirtinguose miestuose esančių siuntų rūšiavimo terminalų. Daliai darbuotojų, esančių didelės rizikos grupėje, įmonės sąskaita buvo suteiktos atostogos. Kai kurie jų, siekiant sumažinti susirgimų šeimoje tikimybę, bendrovės lėšomis buvo apgyvendinti atskirai. Darbuotojai yra apdrausti papildomu draudimu nuo COVID-19 ligos. Visos įmonės patalpos ir paštomatai iki šiol reguliariai dezinfekuojami. Tai leidžia bendrovėje išvengti koronaviruso infekcijos plitimo – per visus metus fiksuoti pavieniai užsikrėtimo atvejai.


„Omniva LT“ vadovo teigimu, planuojama, kad šiemet e. prekybos apimtis Lietuvoje išaugs dar maždaug penktadaliu. Dėl to siekdama užtikrinti patogų prekių pristatymą ir grąžinimą bendrovė šiais metais vykdys tolesnę plėtrą. Antroje metų pusėje įvairiose Lietuvos vietose bus įrengta 50 naujų paštomatų, o investicijos į šią plėtrą sieks 1,5 mln. eurų. Įgyvendinus šį projektą vartotojai visoje šalyje galės naudotis 350 bendrovės paštomatų su daugiau kaip 47 tūkst. siuntų skyrelių.
S. Bielskio teigimu, suvaldžius pirmųjų pandemijos metų iššūkius, dėmesys darbuotojų sveikatai ir paslaugų kokybei bus vieni didžiausių įmonės prioritetų ir 2021-aisiais.
Be to, bendrovė ketina toliau plėtoti ne tik siuntų pristatymo, bet ir kitas paslaugas. Praėjusiais metais „Omniva LT“ pristatė pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo platformą FLIPO, o šiemet ketina pradėti teikti e. komercijos konsultacijas.


Šiuo metu „Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje, kurį sudaro 300 paštomatų su daugiau nei 40 tūkst. siuntų skyrelių. „Omniva LT“ priklauso Estijos paštui – AB „Eesti Post“, kuris valdo didžiausią – 763 – paštomatų tinklą Baltijos šalyse.

,,Omniva LT" inf.

Taip pat skaitykite: