Daugiausia gyventojų finansinės paramos iš sumokėto pajamų mokesčio šiemet sulauks kariuomenė, iš partijų – Liberalų sąjūdis, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
Įvairioms organizacijoms, labdaros įstaigoms ir partijoms iš viso bus padalyta 16,5 mln. eurų.
Kariuomenei skirta 201 tūkst. eurų iš pernai surinkto gyventojų pajamų mokesčio, po 177 tūkst. eurų teko labdaros ir paramos fondams „Mamų unija“ bei „Bėdų turgus“.
Partijos iš gyventojų pervedamo 1 proc. pajamų mokesčio šiemet gaus 1,02 mln. eurų. Per metus išaugo ir partijoms paramą skiriančių gyventojų skaičius, ir paramos dydis.
Partijoms dalį praėjusių metų pajamų mokesčio skyrė 68 tūkst. gyventojų, metais anksčiau jų buvo per 65 tūkst.
Iš partijų šiemet daugiausiai paramos sulauks Liberalų sąjūdis – beveik 262 tūkst. eurų, Lietuvos socialdemokratų partijai teks apie 211 tūkst. eurų, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams bus pervesta 210 tūkst. eurų, kitoms partijoms teks mažesnės sumos.
Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, kasmet gyventojų skiriama parama didėja. Pernai sumokėto pajamų mokesčio dalį įvairioms organizacijoms ir labdaros fondams nusprendė skirti 552 tūkst. gyventojų, bendra jų paramos suma sudaro 16,5 mln. eurų, iš jų – daugiau nei 68 tūkst. prašo paremti partijas ir skirti joms per 1 mln. eurų.
Gyventojai įvairias organizacijas kasmet gali paremti skirdami 2 proc., o partijas – 1 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.
Parama organizacijas ir partijas turėtų pasiekti iki lapkričio 15 dienos. Tiesa, beveik 12 tūkst. prašymų liks neįvykdyti, nes jų teikėjai pernai nemokėjo gyventojų pajamų mokesčio, dar per 50 tūkst. neužpildė pajamų mokesčio deklaracijų ar nepateikė kitų reikalingų dokumentų, o 2,5 tūkst. gyventojų savo prašymuose nurodė juridinius asmenis, neturinčius teisės į paramą.
















