Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad praėjusią savaitę buvo užregistruoti 6 potencialūs donorai iš Lietuvos bei 3 donorinių organų siūlymai iš užsienio. Atlikus visus medicininius tyrimus bei gavus pritarimą iš donoro artimųjų buvo registruoti 2 efektyvūs organų donorai – po vieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose (LSMUL KK) ir Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL).

Žinia apie artimo žmogaus mirtį sukrečia. Vienu metu artimieji gedi ir priima sprendimą – savo mirusio artimojo gyvenimą pratęsti – dovanoti audinius, ląsteles ir organus transplantacijai – sunkiai sergančių žmonių gyvybei gelbėti. 

Tyli padėka, didžiulė pagarba ir nuoširdus ačiū mirusių Donorų artimiesiems už jų sprendimą, nes nieko negali būti kilniau nei išeinančio dovana tam, kuris lieka šiame pasaulyje.

LSMUL KK gydytojams atlikus pirminius tyrimus ir įvertinus Donoro organų būklę nustatyta, kad transplantacijai tiko Donoro inkstai, kepenys, ragenos ir širdis. Inkstų, ragenų ir kepenų transplantacijos buvo atliktos LSMUL KK. Donorinė širdis sraigtasparniu buvo atskraidinta į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas (VUL SK) ir transplantuota jos laukusiam recipientui.

RVUL gydytojams atlikus pirminius tyrimus ir įvertinus Donoro organų būklę nustatyta, kad transplantacijai tiko Donoro inkstai ir ragenos. Šių organų bei audinių transplantacijos buvo atliktos VUL SK.

Šie kilnūs Donorų artimųjų sprendimai viltį pasveikti suteikė net 10-čiai sunkiai sergančių pacientų.

Vienas efektyvus organų ir audinių donoras galėtų padėti daugiau nei 7 žmonėms. Inksto ir inksto-kasos komplekso laukiantiems recipientams transplantacija reiškia išsilaisvinimą iš gydymo procedūrų ir gyvenimo kokybės pagerinimą, ragenų laukiantiems – galimybę regėti, o kitiems – tai vienintelė likusi viltis gyventi.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 314 žmonių*: 86 laukia inksto, 1 kasos-inksto komplekso, 31 širdies, 7 plaučių, 2 širdies-plaučių komplekso, 43 kepenų, 144 ragenų transplantacijos. Iš jų – 6 vaikai. Šių žmonių sveikata priklauso tik nuo kitų žmonių gerumo ir pasiryžimo padovanoti savo ar artimųjų organus po mirties.

Kviečiame išreikšti pritarimą organų donorystei – tai padaryti galite užpildę sutikimą internetu https://ntb.lt svetainėje arba bet kurioje „Camelia“, „Eurovaistinė“ arba „Gintarinė vaistinė“ vaistinėje ar kreipiantis į bet kurią asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

*2023 m. gegužės 31 d. duomenimis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: