Lietuvos paštas skelbia, kad nuo kovo 1 d. pasikeitė siuntų, atvykusių iš ne Europos Sąjungos šalių, deklaravimo per Lietuvos paštą tarifai. Atsižvelgiant į tai, kad paslaugų įkainiai nepadengia patiriamų sąnaudų ir rinkoje yra vieni žemiausių, tarpininkavimo mokestis didėja, taip pat atsiranda papildomas mokestis už deklaracijos taisymą jau po jos įforminimo. Deklaruojant siuntas savarankiškai, taikomas siuntos administravimo mokestis nesikeičia.

Nauji tarpininkavimo tarifai: 

  • mažos vertės siuntoms, kai jų vertė neviršija 150 Eur, taikomas 6,99 Eur tarpininkavimo mokestis.
  • kai siuntos vertė didesnė nei 150 Eur, taikomas 30 Eur tarpininkavimo mokestis.

Tarpininkavimo mokestis skirtas padengti informacijos perdavimo muitinei, esant poreikiui, duomenų tikslinimo, taip pat siuntos saugojimo bei apdorojimo sąnaudas. 

Deklaracijos koregavimo mokestis 

Tai įvedamas naujas mokestis. Jis bus taikomas tais atvejais, kai klientams pageidaujat deklaracijos taisymo ir mokesčių perskaičiavimo jau po muitinės procedūros įforminimo, klientų pateikta tikslinanti informacija nesutaps su pirmine jų deklaruota informacija apie siuntą. Tokie atvejai reti, tačiau reikalaujantys daug sąnaudų. 

Deklaruojant savarankiškai kaina nesikeičia 

Deklaruojant savarankiškai Lietuvos paštas taiko tik administravimo mokestį (2 Eur), skirtą padengti siuntos saugojimo ir apdorojimo sąnaudas. 

Atkreipiame dėmesį, kad norint sklandžiai deklaruoti savarankiškai siuntas, atvykstančias per Lietuvos paštą, būtina savo pasirinkimą nurodyti Lietuvos pašto deklaravimo formoje, t. y. sulaukus pranešimo iš Lietuvos pašto, kad siunta jau atvyko ir kad prašoma ją deklaruoti, reikia sekti gauta nuoroda ir deklaravimo formoje pažymėti, kad norite deklaruoti savarankiškai.

Patvirtinus pasirinkimą deklaruoti savarankiškai, vienas patogiausių būdų tęsti deklaravimo procesą – naudotis LR muitinės platforma. Daugiau informacijos, kaip deklaruoti savarankiškai per šią platformą, rasite čia.

Taip pat galima pasirinkti ir bet kurį kitą tarpininką. 

Primenama, kad nuo praėjusių metų vasaros deklaruoti reikia visas iš ne Europos Sąjungos į Lietuvą atvykusias siuntas, įskaitant ir dovanas. Deklaruoti siuntas galima savarankiškai (per LR muitinės platformą arba per kitą tarpininką) arba per Lietuvos paštą.

Lietuvos pašto inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: