Kiekviena atsakinga namų šeimininkė, o gal – namų šeimininkas (juk negalima „nurašyti“ ir vyrų kompetencijos šioje srityje!), prieš priimdami sprendimą, susijusį su vienu ar kitu buities pirkiniu, susiduria su visa eile klausimų. Nauji rankšluosčiai – ne išimtis. Natūralu, jog norisi ne tik veltui neišleisti pinigų nereikalingam daiktui, bet ir džiaugtis kokybišku, savo funkciją atliekančiu pirkiniu. Nesvarbu, tai būtų, pavyzdžiui, vonios rankšluosčiai ar siauresnei pirkėjų kategorijai aktualus pirties rankšluostis.

Norėdami palengvinti paieškas, kurias gali sukelti rankšluosčiai internetu, pabandysime atsakyti į pirkėjams dažniausiai kylančius klausimus, susijusius su šio tekstilės gaminio pasirinkimu bei priežiūra.

Ar galima įsigyti vieną universalų rankšluostį?

Teoriškai – galima. Juk, logiška, bet koks rankšluostis nuvalys drėgmę. Tačiau, pasirinkus konkrečią funkciją atliekantį rankšluostį, jį naudosite kur kas efektyviau bei ilgiau. Pavyzdžiui, minkšti, švelnūs vonios rankšluosčiai, pasiūti iš storesnio, tankesnio, ilgesnio pluošto audinio, džiūsta lėčiau. Tačiau mainais Jūs gaunate malonaus, net jautriausiai odai „draugiško“ bei, žinoma, puikiai drėgmę sugeriančio audinio „apkabinimą“.

Puikiai sugerti drėgmę turi ir, pavyzdžiui, paplūdimio rankšluostis. Tiesa, ne ką mažiau svarbus reikalavimas šio tipo rankšluosčiams – greitas džiūvimas. Juk dažniausiai vandenyje išsimaudyti norisi ne vieną kartą, tad ir rankšluostis turi spėti pradžiūti. Dar viena reikšminga detalė, apie kurios svarbą dažnai pagalvojama tik tada, kai, pavyzdžiui, į paplūdimio rankinę tenka sutalpinti visos šeimos daiktus – plonas, mažai vietos užimantis paplūdimio rankšluostis.

Virtuviniai rankšluosčiai taip pat turėtų būti pagaminti iš natūralios, gerai drėgmę sugeriančios bei greitai džiūstančios medžiagos.

Ar svarbus audinys, iš kurio yra pasiūtas rankšluostis?

Tai – neabejotinai vienas pagrindinių kriterijų, į kurį, renkantis rankšluostį, svarbu atkreipti dėmesį. Vienareikšmiškai geriausi – natūralaus pluošto rankšluosčiai. Kurį konkrečiai audinį – medvilnę, bambuko pluoštą ar liną – rinktis, priklauso nuo individualių kiekvieno pirkėjo pageidavimų. Aišku viena, jog sintetinių rankšluosčių, net ir viliojančių spalvų bei aplikacijų gausa, derėtų vengti. Šie tekstilės gaminiai, lyginant su rankšluosčiais, pasiūtais iš natūralių medžiagų, yra ne tik mažiau minkšti bei švelnūs, bet, svarbiausia, kur kas prasčiau sugeria drėgmę.

Medvilniniai rankšluosčiai – bene geriausias pasirinkimas, ieškantiems optimaliausio kainos ir kokybės santykio. Puikus drėgmės sugeriamumas, pralaidumas orui, „draugiškumas“ net ir jautriausiai odai ir, žinoma, švelnumas bei minkštumas. Tai – pagrindiniai medvilnės privalumai. O, vietoje paprastos, pasirinkę šukuotą medvilnę, džiaugsitės dar patvaresniais, švelnesniais ir efektyviai drėgną odą sausinančiais rankšluosčiais. 

Bambuko pluošto rankšluosčiai yra vertinami ne tik dėl medvilnei būdingų savybių (švelnumo, minkštumo, gero drėgmės sugėrimo), bet ir pasižymi papildomais privalumais. Tai – ne tik spartesnis džiūvimas, bet ir patvarumas bei antibakterinis poveikis.

Rankšluosčio gramatūra: kas tai?

Gramatūra – tai audinio tankis. Didesnė rankšluosčio gramatūra suteikia šiam tekstilės gaminiui daugiau purumo, minkštumo. Taip pat – efektyvesnį drėgmės sugeriamumą. Kita vertus, kuo tankesnis audinys, tuo ir džiūvimo laikas yra ilgesnis. Jei, pavyzdžiui, nusivalę rankšluosčiu kūną po vakarinių maudynių, šį galite ramiai palikti džiūti per naktį, tai, kalbant apie paplūdimio rankšluosčius, norima, jog šie išdžiūtų kiek įmanoma greičiau. 

Kas kiek laiko reikia keisti rankšluostį?

Vieni, rankšluostį panaudoję vos kartą, meta jį į skalbinių dėžę, tuo tarpu kitiems šis tarnauja savaitę ar net ilgiau. Tad kokia yra „teisinga“ rankšluosčio naudojimo trukmė? Svarbiausia, jog kiekvieną kartą, sušlapinę rankšluostį, jį gerai ir kuo greičiau išdžiovintumėte. Priešingu atveju šiame tekstilės gaminyje atsiras bakterijų, kurios sukels ne tik nemalonų rankšluosčio kvapą, bet gali sudirginti jautrią odą. Tad, tinkamai išdžiovinus rankšluostį, galite jį drąsiai naudoti ir savaitę. Žinoma, jei skalbinių krepšyje yra vietos ar Jūsų oda itin jautri, kas kartą galite naudoti naują rankšluostį.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: