„Šį rytą, prieš aštuntą valandą ryto, kai daug vaikų eina į mokyklą ir pėsčiųjų srautas – didelis, Jonavos miesto gatvėse ir perėjose buvo tamsu. Tai – ne pirmas kartas, kai važiuodamas rytais bijai partrenkti į mokyklą einančius vaikus.

Nesimato per perėjas einančių žmonių, be to, lyjant lietui matomums dar blogesnis“, - „Jonavos žinioms“ pasakojo jonavietis Linas.

Pasak jonaviečių, gatvėse apšvietimas rytais išjungiamas per anksti, o vakarais įjungiamas per vėlai.

Trečiadienio vakarą Žeimių gatvėje partrenkta moteris, liudininkų teigimu, apšvietimas tuo metu dar nebuvo įjungtas.

Kaip sakė bendrovės „Jonavos paslaugos“ direktorius Edmundas Mulokas, didžiausia problema yra ta, jog Jonavos gatvių apšvietimą reikia atnaujinti ir modernizuoti.

„Viskas – pasenę. Šiuo metu yra 40 elektros spintų, ir keičiant apšvietimo laiką visose jose reikia rankiniu būdu iš naujo programuoti laikrodžius“, - sakė E.Mulokas. 

Laikas, kada įsijungia apšvietimas, yra nusistovėjęs jau prieš kelis metus – jis nustatytas pagal saulės patekėjimo ir laidos laiką.

„Signalas dėl to, kad gatvėse tamsu, mus pasiekė rudenį, tada apšvietimo laiką prailginom 15 minučių. Nuo to laiko iki šiol jokių gyventojų skundų dėl per tamsių gatvių nebuvome sulaukę. Tačiau nuo šios dienos jis prailgintas dar papildomai 15 minučių“, - sakė E.Mulokas.

Pasak E.Muloko, būna įvairių situacijų. Jei lyja, apniukę – gatvėse tamsu tampa ankčiau, ir pagal nustatytą laiką apšvietimas nespėja įsijungti. 

„Tačiau jei oras – geras, tada atrodo, kad lempos šviečia dieną. Rasti optimalų variantą, juo labiau, kai 40 laikrodžių yra programuojama rankiniu būdu, sudėtinga“, - sakė E.Mulokas.

Jonavos gatvių apšvietimo sistemą numatyta modernizuoti per ateinančius kelis metus. Šiais metais, remontuojant A.Kulviečio, Chemikų ir Vasario 16-osios gatves, kartu su jų remontu bus atnaujintas ir apšvietimas.

Likusių gatvių apšvietimo atnaujimo darbai bus tęsiami 2017 metais. Preliminari projekto vertė – apie 1,2 mln. eurų.

Projektu „Jonavos miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ siekiama pakeisti gatvių apšvietimo technologiją keičiant nereguliuojamus šviestuvus su natrio ir metalų halogenų lempomis į LED šviestuvus, taip pat planuojama turėti programuojamus individualaus valdymo LED šviestuvus, atnaujinti senas maitinimo spintas.

Jurgita Lieponė 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: