Mero pavaduotoja Birutė Gailienė vakar, lapkričio 21-ąją, savo socialinio tinklo paskyroje pakvietė beglobiais gyvūnais besirūpinančių organizacijų atstovus šį ketvirtadienį atvykti į savivaldybę, sėsti prie bendro stalo ir pasikalbėti, kaip bendromis pastangomis reiktų spręsti beglobių gyvūnų klausimą rajone. Mero pavaduotoja kvietime akcentavo, kad tai bus dalykinis susitikimas, todėl politikavimui vietos nebus ir į susitikimą kviečiami TIK organizacijų atstovai.

Pasklidus šiai žiniai interneto platybėse, vieni - sveikino iniciatyvą, kiti pateikė papildomus klausimus. Bet atsirado ir tokių, kurie, pasitelkus kone gatvės žargoną, papylė komentarų, panašėjančių net į grasinimus ir kaltinimus apie galimą gyvūnų kankinimą.  

„Bestuburis meras”, „Pasipūtusi arogantiška pusdievė seniūnė”, „Duosite mums etatų, nes kitaip…” , „jūsų širdis ir protas anam gale“, „jonaviečiai – sužvėrėję antžmogiai“ – tokie ir panašūs komentarai pasipylė iš vienos/-o, kaip save pristatė, gyvūnų globos organizacijų atstovų, pakvietus juos į susitikimą, kuris dar net neįvyko.

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė gyventojų, kurie išsakė prielaidą, kad ir geranoriškas kvietimas gali atmušti norą susitikti nuogąstavimu, jog tokia situacija rodo ne norą diskutuoti, o tiesiog kaltinti. Tokiame fone iškeltas klausimas ar mero pavaduotoja Birutė Gailienė neatsisako ketinimų organizuoti susitikimą.  

„Mano tikslas diskutuoti gyvai, o ne socialinių tinklų komentaruose, kur pokalbis veda ne konstruktyvumo, o nesuvaldytų emocijų iškrovos link. Tos emocijos sprogsta padarydamos daug reputacinės žalos ir pačioms organizacijoms – po šių komentarų ir pati gavau žinučių, kad žmonės, matydami neadekvatų elgesį, ateity nebenori remti organizacijų, kurios save pateikia būtent taip – iš asmeninių sąskaitų suvedinėjimo ir kovos pozicijos. Man dėl to labai gaila, nes tai tikrai neaugina pasitikėjimo organizacijomis.

Pati jau keletą metų auginu katiną, paimtą iš prieglaudos, nuolat remiu ar net pati inicijuoju paramos akcijas beglobiams gyvūnams, tai man toks akibrokštas, nepamatuotų emocijų ir kaltinimų lavina, švelniai tariant, nemalonus.

Mes vis dar neišmokome naudotis demokratiniais įrankiais, elementaria diskusija. Esame drąsus socialinių tinklų komentaruose ir aktyviai veikiame būtent ten. Aš nemanau, kad problemos sprendžiamos būtent šitaip. Tiesą sakant, iš viešų komentarų net sunku suprasti, kokią problemą nori išspręsti kai kurios organizacijos – savo asmeninių ambicijų ar dar kokias, nes dėmesio būtent gyvūnams aš ten pasigedau. Bet tegul sprendžia pati visuomenė, mano tikslas – konstruktyvus pokalbis ir iš jo išplaukiantys susitarimai, tokio ketvirtadienį ir tikiuosi, tikrai neatšaukinėsiu.

Negarbingas šiame kontekste ir kai kurių politikų elgesys kiršinant visuomenę, bet toks jau tas, matyt, rinkiminis laikotarpis – vieni simpatijas pelno realiais darbais, kiti – pseudo sukeltais karais“, - situaciją komentavo B. Gailienė.

Belieka tikėtis, kad ir kas benutiktų, ketvirtadienio susitikimas įvyks ir bus rasta išeitis bei bendri sprendimai, kurie bus palankūs beglobiams gyvūnams bei jais besirūpinančioms organizacijoms.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: