,,Apyvartinės lėšos ūkininkams yra labai svarbios dėl nenumatytų išlaidų susidūrus su nepalankiais klimato reiškiniais. Pavyzdžiui, tokiais, kaip šių metų liepos pabaigoje praūžusi audra. Tokios lėšos svarbios atsiskaitymams už paslaugas, prekes bei darbo jėgą. Todėl atsižvelgę į ūkininkų prašymus ir siekdami, kad palūkanų kompensacijos greičiau pasiektų pagalbos gavėjus, siūlome, kad palūkanų kompensacijų išmokėjimas vyktų kartą per mėnesį vietoje dabar nustatyto kompensavimo kas ketvirtį“, - sako žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus.
Toks taisyklių pakeitimas turėtų įsigalioti nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Finansų įstaigoms, kurios dėl reikalingų atlikti informacinių technologijų pakeitimų iki šios datos neturi galimybių pateikti palūkanų kompensavimą administruojančiai UAB ILTE duomenų apie ūkio subjektų sumokėtas palūkanas kas mėnesį, siūloma nustatyti prisitaikymo laikotarpį iki 2025 m. kovo 31 d.
Įsakymų pakeitimo projektai, pateikti derinti su visuomene, yra čia:
- Palūkanų, sumokėtų už paskolas ir lizingo paslaugas investicijoms finansuoti su garantija, kompensavimo priemonės taisyklės.
- Palūkanų, kurias sumokėjo ūkio subjektai, užsiimantys pirmine žemės ūkio gamyba ir (ar) žemės ūkio produktų perdirbimu ir nukentėję 2023 metais nuo labai smarkaus vėjo, labai smarkios audros ir (ar) labai stambios krušos, už suteiktas paskolas kompensavimo taisyklės.
- Palūkanų, kurias sumokėjo ūkio subjektai, užsiimantys pirmine žemės ūkio produktų gamyba, perdirbimu ir (ar) prekyba, už paskolas apyvartinėms lėšoms papildyti ir (ar) biologiniam turtui įsigyti ir pagal faktoringo sutartis apyvartinėms lėšoms papildyti su individualia garantija, kompensavimo taisyklės.
Žemės ūkio ministerijos inf.