Kaip jau esame skelbę, šiandien pareigūnai prie Vyriausybės protestavo dėl važiavimo išlaidų kaštų kompensavimo. Tuo tarpu Vidaus reikalų ministerija (VRM) platina pranešimą, kad tiek dėmesio pareigūnų aprūpinimui, algoms ir gerovei neskyrė nei viena Vyriausybė.

Sistemą palieka jauni pareigūnai

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) organizavo pareigūnų protesto akciją, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į nepakankamą vidaus reikalų sistemos pareigūnų patiriamų vykimo į tarnybą ir iš jos išlaidų kompensavimą.

LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė, šiandien vykusioje protesto akcijoje pažymėjo, kad tinkamai tarnauti savo valstybei tampa vis didesne prabanga ir reikalauja įdėti vis daugiau savų pinigų.

Ir tai - tik ledkalnio viršūnė. Dėl prastų darbo sąlygų ir nedidelių atlyginimų sistemą palieka ne tik jau pensijoje esantys pareigūnai, bet ir jauni darbuotojai. Tuo tarpu už statutinę tarnyba atsakingi politikai tik imituoja socialinį dialogą, o problemų nesprendžia.

VRM – liaupsina save?

LTPF protesto akcija prie Vyriausybės vyko šiandien, 13 val. Tuo tarpu po pareigūnų akcijos, VRM platina ministrės Agnės Bilotaitės pranešimą, kad tiek dėmesio pareigūnų aprūpinimui, algoms ir gerovei neskyrė nei viena Vyriausybė. Kad statinių pareigūnų aprūpinimas ir jų tinkamas atlygis išlieka Vidaus reikalų ministerijos prioritetu. Pagrindinis dėmesys formuojant vidaus reikalų sistemos biudžetą skiriamas pareigūnų darbo užmokesčio didinimui, jų aprūpinimui bei naujų pareigūnų pritraukimui. Taip pat siekiama nuosekliai mažinti atlyginimų netolygumus tarp skirtingų statutinių tarnybų.

„Valstybę ištikusios krizės atskleidė, kad ne tik kasdien, bet ir sudėtingais šaliai laikotarpiais statutinės tarnybos yra mūsų ramstis. Pareigūnai užtikrina mūsų visų saugumą ir ramybę. Jiems skiriame maksimalų dėmesį ir tai parodo šių metų biudžete numatytos lėšos. Tiek dėmesio pareigūnų aprūpinimui, algoms ir gerovei neskyrė nė viena Vyriausybė“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

VRM pažerta statistikos

2022 metų valstybės biudžete viešojo saugumo sričiai numatyta 642,8 mln. eurų. Papildomai 30,3 mln. eurų skirta vidaus reikalų statutinių įstaigų pareigūnų nuosekliam darbo užmokesčio didinimui, pareigūnų aprūpinimui būtiniausiomis priemonėmis – papildomai 5,5 mln. eurų (iš viso 26, 6 mln. eurų), o pareigybių komplektavimui – 7,3 mln. eurų.

Visų statutinių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ 2022 m. II ketv. buvo 14,8 proc. didesnis negu 2021 m.

Taip pat pareigūnams didinami maksimalūs butpinigių dydžiai – tam biudžete numatyta 504 tūkst. eurų. Butpinigius gauna pareigūnai, kurie neturi nuosavo būsto, jį nuomojasi ir pateikia prašymus. Atsižvelgiant į vietovę, maksimalus butpinigių dydis galės būti 616 eurų, mažiausias – 228 eurai. Be to, bus atsisakyta butpinigių dydžio diferencijavimo pagal tai, ar pareigūnas eina rotuojamas pareigas, ir pagal pareigūnų laipsnius. Praėjusiais metais 275 pareigūnai gavo gyvenamosios patalpos nuomos kompensacijas.

Vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų kompensacijoms už vykimą į tarnybą skirta 4,4 mln. eurų., t.y. 600 tūkst. eurų daugiau nei pernai. Migracijos krizės metu pareigūnams suteikti atokvėpio savaitgaliai. Jais pasinaudojo 500 pareigūnų.

Parengta pagal VRM ir LPSK inf.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: