Įpusėjus atostogų sezonui bei padažnėjus kelionių į užsienį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad saugantis gyvūnų užkrečiamųjų ligų, draudžiama iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungos (ES) teritoriją įvežti mėsos ar pieno produktų ir gaminių. Todėl sienos kirtimo punktuose, taip pat Vilniaus tarptautiniame oro uoste, visų į Lietuvą iš trečiųjų šalių atvykstančių asmenų bagažą tikrina Muitinės departamento pareigūnai, o sienos kirtimo taškuose, kuriuose nėra Muitinės ir VMVT pasienio veterinarijos postų, – Valstybės sienos apsaugos pareigūnai.

Visi atvykstantys iš trečiųjų šalių į Lietuvą turėtų prisiminti, kad nesilaikant nustatytų reikalavimų, draudžiami maisto produktai bus konfiskuoti ir sunaikinti. Draudimų nepaisantiems keliautojams gali grėsti ir administracinė atsakomybė. Asmeninį bagažą tikrina muitinės pareigūnai, o VMVT pareigūnams pateikiami iš asmeninio bagažo jau konfiskuoti draudžiami įsivežti maisto produktai, kurie vėliau yra utilizuojami. VMVT duomenimis, nuo šių metų pradžios iš keliautojų bagažų jau konfiskuota ir perduota sunaikinti beveik 600 kg maisto produktų. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet iš asmeninio bagažo konfiskuota 12 procentų daugiau maisto produktų.

„Dažniausiai iš atvykstančių keliautojų iš ne ES šalių konfiskuojami mėsos gaminiai: lašiniai, dešros; pieno produktai: varškė, grietinė, sviestas, sūriai. Per Vilniaus oro uostą daugiausiai įvežami negyvūninės kilmės maisto produktai, maisto papildai. Kontrolė vyksta kiekvieną dieną, o iš mūsų renkamų duomenų matyti, kad net 10 procentų lėktuvų, iš visų atskrendančių į Lietuvą, turi krovinių, kurie pateikiami veterinarinei kontrolei. Kasdien yra konfiskuojama nuo kelių iki kelių dešimčių kilogramų draudžiamų įvežti produktų, todėl stengiamės ne tik aktyvesniu atostogų periodu, tačiau ir visus metus priminti apie tai, ko nereikėtų dėtis į lagaminus dar prieš sugrįžtant iš trečiųjų šalių“, - sakė VMVT Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus vedėjas Vaidotas Kiudulas.

VMVT primena, kad siekiant išvengti gyvūnų užkrečiamųjų ligų, ypač afrikinio kiaulių maro, sukėlėjų patekimo, į ES iš trečiųjų šalių draudžiama asmeniniame bagaže įvežti: 

– mėsą ir jos produktus (lašinius, šviežią ar perdirbtą mėsą, įskaitant ir paukštieną, riebalus, dešras, mėsos konservus, tešlos gaminius, įdarytus mėsa, padažus ar sriubas su mėsa ir kt.);

– pieną ir jo produktus (pieną, sutirštintą pieną, pieno miltelius, grietinę, varškę, kefyrą, sūrį, sviestą, jogurtą, pieniškus ledus ir kt.);

– gyvūnų augintinių ėdalą, kurio sudėtyje yra mėsos ir / ar pieno produktų (šunų ir kačių ėdalą, konservus, skanėstus šunims ir kt.);

-  kitus gyvūninius produktus, netinkamus vartoti žmonių maistui (bitininkystėje naudojamus gyvūninius produktus (bičių vašką, bičių pikį) ir kt.).

Išimtis taikoma asmeninėms reikmėms įvežant iki 10 kg mėsos, pieno ar jų produktų iš Farerų salų, Grenlandijos.

Išsamiau apie apribojimus https://vmvt.lt/eksportas-importas/importas-ir-reimportas/produktai 

VMVT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: