Plaukų kirpimas ir dažymas, manikiūras, pedikiūras - procedūros, kurias dalis moterų atlieka bent jau kas kelias savaites. Savo išvaizda pasakoja besirūpinanti ir skaitytoja Laura, kuri į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi su nemaloniu skundu.

Mano, kad užsikrėtė po procedūros

,,Paslaugoms brangstant, nusprendžiau manikiūrą ir nagų lakavimą atlikti pas specialistę, kuri skelbėsi dirbanti greitai ir pigiai. Paskambinau jai ir gavau atsakymą, kad darbas atliekamas jos namuose. Nors man tai neatrodė labai svarbu, šiandien galiu pasakyti, jog tai - blogiausias mano sprendimas: nagų odelės buvo nukarpytos iki kraujo, nagai ,,nuzūlinti" itin giliai, o galiausiai, nusiėmusi gelį, supratau, ,,dovanų gavusi" grybelį. Kad manikiūro metu užsikrėčiau šia bjauria liga neabejoja ir mano gydytoja - papasakojusi jai apie procedūrą, gavau atsakymą, kad visi įrankiai turi būti kruopščiai dezinfekuojami, o to meistrė tikrai nedarė.

Kadangi konkrečių, apčiuopiamų įrodymų, kad liga man atsirado po nagų lakavimo neturiu, meistrės pavardės skelbti negaliu. Gavau ir grasinimų iš jos, kad jei tai padarysiu, bus kreiptasi į teismą. Nepaisant to, norėčiau perspėti kitas merginas, kad nesielgtų taip kvailai kaip aš ir rinktųsi tik specialistes, kurios dirba paisydamosi visų tvarkų", - pasakojo jonavietė. Laura neabejoja, kad ją pagražinti bandžiusi mergina savo veiklos nėra ir  įregistravusi. Dėl to ji žada kreiptis į atitinkamas institucijas.

Specialistai nuolat akcentuoja, kad netinkamai atliekamos nagų tvarkymo paslaugos gali pasibaigti ne tik grybeliu, bet ir hepatitu ar kitomis virusinėmis infekcijomis, kaip ŽIV. Rekomenduojama įsitikinti, kad procedūra atliekama saugiai, taip pat profilaktiškai stebėti nagų būklę.

Apie meistrų prievoles

Ką reikėtų žinoti apie tokias procedūras? Anot NVSC, nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro ir kt.) paslaugos turi būti  teikiamos saugiai ir vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu 2007 m. rugpjūčio 1 d. Nr. V-633, reikalavimais:

1. paslaugos teikėjas privalo turėti nustatyta tvarka išduotą leidimą-higienos pasą veiklai.

2.    atskirti teikiamų nagų priežiūros paslaugų galimą riziką: A kategorijos paslauga – grožio paslauga, kurią teikiant pažeidžiama paslaugos gavėjo oda arba gleivinė ir tam skirtas instrumentas gali būti užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais (manikiūro ir pedikiūro paslaugos, kai karpomos nagų odelės), tuomet būtinas kruopštus ir tinkamas įrankių sterilizavimas, kurio metu turi būti laikomasi sterilizatoriaus naudojimo instrukcijose aprašytų reikalavimų (sterilizavimo trukmės ir temperatūros). Instrumentai, kurie negali būti sterilizuojami ar dezinfekuojami, privalo būti vienkartiniai. B kategorijos grožio paslauga – grožio paslauga, kurią teikiant nepažeidžiama paslaugos gavėjo oda arba gleivinė ( manikiūro ir pedikiūro paslaugos, kai nekarpomos nagų odelės), šių paslaugų metu naudojami daugkartiniai įrankiai yra dezinfekuojami laikantis dezinfekcinių priemonių gamintojų nurodytų dozavimo, mirkymo trukmės ir naudojimo instrukcijų;

3.    asmenys, teikiantys grožio paslaugas, privalo plauti ir dezinfekuoti rankas prieš pradėdami ir baigę teikti grožio paslaugą, prieš užsimaudami ir nusimovę pirštines. Rankos turi būti plaunamos skystu muilu, nuplaunamos tekančiu vandeniu ir nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu arba rankų džiovintuvu;

4.    asmenys, teikiantys nagų priežiūros paslaugas, tiesiogiai susiję su klientų aptarnavimu, galintys daryti tiesioginę įtaką paslaugų vartotojų sveikatai, turi dirbti pasitikrinę sveikatą, išklausę privalomuosius higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos mokymo kursus ir turėti sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimus, kurie laikomi grožio paslaugų teikimo vietoje.

Siūlo pranešti

,,Informuojame, kad turint informacijos, jog grožio paslaugos teikiamos netinkamai, nesaugiai ar yra nesilaikoma teisės aktuose numatytų reikalavimų, siūlome raštu ar el. paštu info@nvsc.lt kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos arba į teritorinį jo skyrių. Apie išsamesnį asmenų aptarnavimą rasite nuorodoje https://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/asmenu-aptarnavimas", - paaiškino NVSC.

Pažeidimų nerado

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento Jonavos skyrius dar praėjusią savaitę informavo, kad vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento 2022 metų periodinės tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės planu, patikrinti 47 grožio paslaugų teikėjai. Džiaugiamasi, kad Jonavos rajone 2022 metais planine tvarka tikrintų grožio paslaugas teikiančių specialistų veikloje pažeidimai nenustatyti. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: