Vakar, rugsėjo 6-ąją, portalas jonavoszinios.lt gavo itin neraminantį jonavietės laišką, kuriame pasakojama apie pasiklydusią mergaitę, kuri tik atsakingų jonaviečių dėka pasiekė mokyklą. Laiško autorė teiraujasi, ar nereikėtų mokytojoms atidžiau žiūrėti vaikų? Kas būtų atsakęs, jei būtų įvykęs nelaimingas įvykis? Jonavos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius dėkoja neabejingai jonavietei.

„Šiandien apie 11.20 val. važiuojant link kapinių stotelėje, pastebėta mieganti mergaitė, sustojus  pasiteirauti kodėl ji viena, mergaitė atsakė, kad ieško mamos. Pakalbėjus su mergaite ir išsiaiškinus jos vardą, ir kad jai 6 metukai, kad lanko mokyklą, buvo nuspręsta aplankyti Jonavos pradinę mokyklą ir išsiaiškinti, ar ji ten mokosi (nes tai artimiausia mokykla nuo tos vietos). Kaip paaiškėjo vėliau, pasiklydusi mergaitė lanko priešmokyklinio amžiaus grupę minėtoje mokykloje. Ar nereikėtų mokytojoms atidžiau žiūrėti vaikų? Kas būtų atsakęs, jei būtų įvykęs nelaimingas įvykis? Juk išleisdami vaikus į mokyklas bei darželius mes tikimės, kad jie ten bus saugūs", - rašoma rugsėjo 6-osios dienos redakcijai atsiųstame laiške.

Šis moters pasakojimas taip pat buvo paviešintas ir socialinių tinklų grupėse, kur sulaukta nemažai reakcijų ir komentarų.

Moters laiškas ir klausimai perduoti Jonavos pradinės mokyklos administracijai, kuri kol kas atsakymo nepateikė. O štai Jonavos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius dėkoja neabejingai jonavietei bei pateikia šios istorijos komentarą.

„Dėkojame  neabejingai jonavietei, kurios dėka ši drama baigėsi su laiminga pabaiga.

Jonavos pradinės mokyklos direktorė operatyviai informavo Švietimo, kultūros ir sporto skyrių apie  įvykį, kuris nemaloniai paženklino jos darbo pradžią mokyklos vadovo pareigose. Aiškinantis situaciją, jos priežastis ir galimas pasekmes, direktorė patikino, kad bus imtasi ir jau ėmėsi konkrečių veiksmų, užtikrinančių vaikų saugumą mokykloje.

Apgailestaujame dėl šio incidento ir tikimės, kad visos rajono ugdymo įstaigos įsivertins, priims reikalingus sprendimus mokinių saugumo užtikrinimui, kad tokie įvykiai nepasikartotų.

Švietimo įstatyme numatyta prievolė mokyklai – sukurti ir palaikyti sveiką ir saugią aplinką,  mokytojui – užtikrinti ugdomų mokinių saugumą“, - teigia Jonavos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikienė.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: