Laparoskopinė operacija, kitaip dar vadinama minimaliai invazine operacija, yra chirurginė procedūra, atliekama per mažus pilvo sienos pjūvius, naudojant specialius instrumentus ir kamerą. Ši chirurgijos rūšis turi keletą privalumų, palyginti su tradicine atvira chirurgija, įskaitant mažesnį skausmą, greitesnį atsigavimą ir trumpesnį buvimą ligoninėje. Visgi norint užtikrinti sėkmingą rezultatą, svarbus tinkamas paciento pasiruošimas. Taigi, dalinamės patarimais, padėsiančiais pasiruošti būsimai laparoskopinei operacijai.

 

1. Gerai supraskite procedūrą

 Prieš atliekant bet kokią operaciją, svarbu aiškiai suprasti, ką ji reiškia. Taigi, jei turite kokių nors su operacija susijusių klausimų, drąsiai juos užduokite savo chirurgui. Paprašykite gydytojo paaiškinti planuojamą atlikti procedūrą, galimas rizikas ir naudą. Tai leis jaustis labiau informuotiems ir užtikrintiems dėl operacijos, taip pat padės išsikelti tinkamus lūkesčius.

 

2. Palaikykite gerą fizinę formą

 Būdami geros fizinės formos galėsite greičiau atsigauti po operacijos. Todėl pasistenkite ją palaikyti, reguliariai mankštindamiesi. Taip pat jūsų gali būti paprašyta likus kelioms savaitėms iki procedūros nustoti rūkyti ar vartoti tam tikrus vaistus. Būtinai atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų, nes jie skirti komplikacijų rizikai sumažinti ir geriausiam įmanomam rezultatui užtikrinti.

 

3. Sveikai maitinkitės

 Sveika mityba yra svarbi bendrai sveikatai ir gali padėti sumažinti pooperacinių komplikacijų riziką bei greičiau atsigauti po operacijos. Priešingai – dėl baltymų, mineralų ir vitaminų stygiaus gali padidėti infekcijų rizika arba sulėtėti gijimo procesas. Todėl pasiruošimo laikotarpiu rekomenduojama valgyti daug vaisių, daržovių, liesų baltymų ir neskaldytų grūdų. Taip pat svarbu gerti daug vandens, siekiant palaikyti organizmo hidrataciją.

 

4. Kurį laiką prieš operaciją nustokite valgyti ir gerti

 Likus kelioms valandoms iki operacijos jums gali būti liepta nevalgyti ir negerti. Taip siekiama užtikrinti jūsų saugumą ir išvengti komplikacijų procedūros metu. Todėl turėtumėte atidžiai laikytis šių gydytojo nurodymų. Na, o kilus bet kokiems neaiškumams, būtinai su juo pasikonsultuokite. Bet kuris patikimas chirurgas Kaune, Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste mielai atsakys į jums rūpimus klausimus.

 

5. Pasiimkite patogius drabužius

 Operacijos metu vilkėsite specialią aprangą, tačiau turėtumėte iš anksto pasirūpinti patogiais drabužiais, kurios vilkėsite po procedūros. Būtinai pasiimkite laisvai krentančius drabužius, kuriuos būtų lengva apsivilkti ir nusivilkti. Siekiant išvengti nepatogaus apsirengimo po operacijos, geriausia rinktis visiškai priekyje atsegamus drabužius.

 

6. Susipakuokite krepšį

 Vykdami į ligoninę ar chirurgijos centrą, nepamirškite su savimi pasiimti būtiniausių daiktų. Dažniausiai tai asmens higienos reikmenys, drabužiai, akinių arba kontaktinių lęšių dėklas (jei tokius nešiojate) ir kiti daiktai, reikalingi kasdienai arba padedantys jaustis patogiau po operacijos. Susipakuokite krepšį iš anksto, kad vėliau nereikėtų skubėti ir nepamirštumėte kažko svarbaus.

 

7. Pasiruoškite pooperacinei priežiūrai

 Po operacijos turėsite pailsėti ir atsigauti. Todėl pasirūpinkite, kad kas nors padėtų jums atlikti namų ruošos darbus, pavyzdžiui, gaminti maistą, tvarkytis ir apsipirkti. Jums taip pat gali prireikti, kad kas nors padėtų rūpintis asmenine priežiūra, pavyzdžiui, maudytis ir apsirengti.

 Pasiruošimas laparoskopinei operacijai yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti sėkmingą rezultatą. Laikydamiesi straipsnyje pateiktų patarimų, galite pasirūpinti, kad šis procesas būtų kuo sklandesnis ir nekeltų streso. Būtinai aptarkite su gydytoju visus rūpimus klausimus ir atidžiai laikykitės jo nurodymų, kad užtikrintumėte geriausią įmanomą rezultatą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: