Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad šiandien yra paskutinė diena mokestį išskaičiuojantiems asmenims pateikti detalius duomenis apie per 2023 metus gyventojams išmokėtas A ir B klasės išmokas. Įmonės ir gyventojai taip pat turi deklaruoti savo turimą / perimtą komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) ir sumokėti mokestį už praėjusius metus. Tai padaryti reikia per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) iki šios dienos pabaigos.

Laiku ir teisingai pateikti duomenys – pagrindas gyventojų pajamų deklaracijoms

Duomenis apie metines gyventojams išmokėtas išmokas, priskiriamas A ir B klasės pajamoms, pateikti dar turi beveik 20 tūkst. mokesčių mokėtojų (15 proc.). Apie gyventojų patirtas išlaidas (gyvybės draudimą, už studijas, įmokas į pensijų fondus ir kt.) informaciją dar turi pateikti 24 bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt. (18 proc.).

Pažymėtina, kad remiantis šiais duomenimis užpildomos metinės gyventojų  pajamų mokesčio deklaracijos, todėl laiku ir teisingai pateikta informacija užtikrina sklandų deklaravimo procesą gyventojams.

Gyventojams, nesant tikriems dėl apie juos pateiktų duomenų apimties, siūloma neskubėti teikti pajamų deklaracijų ir palaukti, kol bus sulaukta daugiau duomenų apie jų pajamas bei išlaidas. Įprastai duomenis šaltiniai teikia ir tikslina iki pat kovo pradžios.

Paskutinė diena deklaruoti komercinį NT ir sumokėti mokestį

Nelaukę paskutinės dienos komercinio NT mokesčio deklaracijas (forma KIT711) 32,2 tūkst. įmonių bei 11,3 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo 119,8 mln. eurų mokesčio. Preliminariais VMI duomenis 8,1 tūkst. įmonių ir 18,8 tūkst. gyventojų tai padaryti reikia iki šiandien dienos pabaigos.

Deklaruoti ir sumokėti komercinio NT mokestį turi įmonės už joms priklausantį ir iš gyventojų perimtą turtą bei gyventojai – už komercinės paskirties pastatus tokius, kaip viešbučių, paslaugų, poilsio ir kt. paskirties statinius bei patalpas. Tai padaryti reikia ir tuo atveju, jei ekonominėje veikloje savininkas NT nenaudoja, nebent turtas yra faktiškai nenaudojamas dėl neužbaigtų statybos darbų.

NT mokesčio deklaracijoje (forma KIT711) reikia nurodyti kiekvienoje savivaldybėje esančio komercinio NT bendrą mokestinę vertę, savivaldybės tarifą ir, jei yra taikoma, lengvatos dydį – sumą, nuo kurios sumokėjimo mokesčių mokėtoją savivaldybė atleido. Visą informaciją, kaip apskaičiuoti ir deklaruoti komercinio NT mokestį rasite čia.

Daugiau informacijos visais mokestiniais klausimais galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus numeriu +370 5 260 5060 (1882). Primename, kad apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

VMI inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: