Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gruodžio 27 – sausio 2 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 362 greičio viršijimo atvejus.

Paskutinę metų savaitę pradėjo itin girtas vairuotojas, kuris pareigūnų buvo sustabdytas besivažinėjantis Kauno rajone. Pirmadienį, gruodžio 27 d., apie 19.00 val. Kauno rajone patruliuojantis pareigūnų ekipažas gavo pranešimą apie Jadagonių kaime pastebėtą galimai neblaivų automobilio „Opel Zafira“ vairuotoją. Netrukus policijos pareigūnai pastebėjo lėtai judantį minėtą automobilį – jį sustabdžius, pastarojo vairuotojas atrodė akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas (gim. 1983 m.) prisipažino vartojęs alkoholio vos prieš 10 minučių, jam buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,17 prom. Taip pat paaiškėjo, kad vyras yra praradęs teisę vairuoti transporto priemones. Už šį pasivažinėjimą vyrui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Naujųjų metų naktį Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Gruodžio 31 d. nuo 21.00 val. vakaro iki 02.30 val. nakties, policijos pareigūnai Kaune, Užnemunės ir Birštono g. patikrino apie 600 transporto priemonių ir nustatė tris neblaivius vairuotojus (0,75 prom., 0,92 prom. ir 1,41 prom.).

Neblaivių vairuotojų ir kitų KET pažeidimų kontrolę policijos pareigūnai vykdė ir sekmadienio rytą, sausio 2 d., Jonavoje. Čia patikrinta dar apie 900 transporto priemonių ir išaiškinti du neblaivūs vairuotojai, kuriems nustatytas lengvas girtumas (tarp jų ir krovininio automobilio vairuotojas). Fiksuoti ir kiti KET pažeidimai, kai vairuota išregistruota ir nustatyta tvarka neįregistruota transporto priemonė ar nesumokėtas kelio mokestis krovininiam automobiliui važiuojant mokamu keliu.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 9 neblaivius automobilių vairuotojus. Taip pat išaiškinti ir trys asmenys, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 0 eismo dalyvių (pernai iki sausio mėnesio pabaigos – 3), dar 4 sužeisti (pernai – 18). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

 

Kauno apskr. VPK informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: