Jonavos rajono savivaldybės taryba pritarė 2024 m. rajono biudžeto projektui, kuris po svarstymų komitetuose dar truputį paaugo ir siekia beveik 94 mln. eurų. Rekordinis Jonavos rajono biudžetas šiemet yra net 17 mln. eurų didesnis nei pernai.

Pagal savivaldybės tarybos patvirtintas programas didžiausia biudžeto dalis tenka švietimo, kultūros ir sporto, socialinės apsaugos plėtojimui, sveikatos apsaugai ir savivaldybės infrastruktūros objektų priežiūrai, modernizavimui ir plėtrai.

Verslui svarbaus projekto įgyvendinimui Venecijos kaime numatyta skirti per 2,5 mln. eurų. Paruošiamieji darbai 43 ha sklype jau vykdomi – šioje vietoje kuriamas Jonavos pramonės parkas. Tikimasi, kad 2024 pabaigoje arba 2025-ųjų pradžioje čia prasidės verslo gamybos patalpų statybos.

Šiais metais savivaldybė planuoja remontuoti Vasario 16-osios gatvę ir sankirtoje su Žeimių gatve įrengti žiedinę sankryžą. Darbams numatyta per 1,2 mln. eurų.

Bus tęsiami parko įrengimo darbai Rimkų mikrorajone, Neries pakrantėje planuojama statyti prieplauką, remontuoti daugiabučių namų kiemus, šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, atnaujinti ligoninės įrangą.

Kaip ir kasmet, reikšminga dalis biudžeto Jonavoje skiriama sporto rėmimui – sportininkų premijoms, stipendijoms ir klubų finansavimui iš viso numatyta 1,2 mln. eurų.

„Biudžetas iš tiesų rekordinis ir skaičiais labai įspūdingas, o pajamų surinkimo planas – beveik 20 proc. didesnis nei pernai. Surinkti tiek pajamų gali būti didelis iššūkis, tačiau tikėkimės, kad auganti ekonomika ir didėjantys gyventojų atlyginimai leis šį planą įvykdyti ir galėsime užtikrinti kokybiškas viešąsias paslaugas bei įgyvendinti suplanuotus naujus projektus“, - sako rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Planuojama, kad pusė visų biudžeto pajamų (47 mln. eurų ) bus surinkta iš mokesčių, kurių didžiąją dalį sudaro gyventojų pajamų mokestis.

Jonavos rajono savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: