Portalo redakciją pasiekė susirūpinusio jonaviečio laiškas dėl kavinės - baro ,,Pavėsis”. Skaitytojui užkliuvo kavinės sienų puošyba. Kavinės direktorė Rytė Rugienė pateikia įstaigos poziciją. 

,,Ar baras ,,Pavėsis” prijaučiantis okupacijai, kuomet gatvių pavadinimai buvo rusiški? (Nes savo baro panoraminėje pusėje išsikabinę gatves rusiškais pavadinimais?) Lietuvai vykdant antisovietizmo programą, nemanau, kad miesto užeigą tai puošia. O gal restorano pozicija yra už karą Ukrainoje?”, - rašo portalo jonavoszinios.lt skaitytojas. 

,,Užvakar ,,Pavėsiui“ sukako 27-neri. Ši ,,puošyba “ yra atsiradusi dar 1998 m. Beje, tai tikros, emaliuotos, ne skardinės, Jonavos gatvių lentelės. Ir ne , ,,Pavėsis” neprijaučia okupacijai, nėra ir už karą Ukrainoje. Tai tikrai negali būti vertinama kaip pritarimas bet kokiems karo ar nesantaikos veiksmams. Tiesiog nesiruošiame savo fasado perdažinėti pritardami ar demonstruodami nepritarimą kažkam.  

Žvelgiam į tai kaip į istoriją, kaip į vykusį laikmetį ir tikimės, jog aplink yra mąstantys, kultūringi, tolerantiški ir sugebantys atskirti pelus nuo grūdų žmonės. Nesvarbu kokiais rašmenimis - lotyniškais, kirilicos ar hidiš - papuoštos sienos. Kiekvienas turėtume rūpintis savo kepurės spalva”, - atsakyme rašo kavinės direktorė Rytė Rugienė. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: