Krašto apsaugos ministerija (KAM) beveik prieš dvi savaites sudarė 2021 metų šauktinių sąrašus, į kuriuos buvo įtraukti 38 tūkst. 177 18–23 m. amžiaus jaunuoliai. Planuojama pašaukti 3828 karo prievolininkus atlikti tarnybą. Ne paslaptis, kad ne visi vaikinai džiugiai sutinka naujieną apie tai, kad bus pakviesi tarnauti savo šaliai. Pernai šios pareigos išvengti bandė ne vienas.

Keli šimtai jonaviečių

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos verbavimo ir viešųjų ryšių skyrius, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus administruojamoje teritorijoje 2020 m. buvo taikyta administracinė atsakomybė 1786 karo prievolininkams už įvairius nusižengimus, susijusius su karo prievolininko pareigų nevykdymu.

Kalbant apie Jonavą, čia pernai administracinė atsakomybė buvo taikyta beveik 340 karo prievolininkų.

Ieškomi - keli tūkstančiai

Iš Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioniniam karo prievolės ir komplektavimo skyriui ir jo poskyriams priskirtų karo prievolininkų į ieškomų asmenų žinybinį registrą įtraukta apie 2050 karo prievolininkų. Apie 100 iš jų - Jonavos rajono savivaldybės gyventojai.  

Vengiantys tarnybos, anot minėto skyriaus, paprastai teigia, jog netikrino šaukiamųjų sąrašų, dėl įvairiausių priežasčių negalėjo ar neturėjo laiko ir nespėjo atvykti.

Ir baudžiamoji atsakomybė

Primename, kad už karo prievolininko pareigų nevykdymą gali būti paskirta bauda nuo 30 iki 140 eurų, už neatvykimą į privalomąją karo tarnybą skiriama nuo 140 iki 300 eurų bauda, o už šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimą – gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė, t. y. gali būti skiriama bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Baudžiamoji atsakomybė karo prievolininkui gali būti taikoma du kartus taikius administracinę atsakomybę už per tuos pačius šaukimo metus padarytus administracinius nusižengimus ir padarius trečią nusižengimą.

Pažymėtina, kad baudos sumokėjimas nuo karo prievolės neatleidžia.

2021-ųjų metų šauktinių sąrašą galite rasti čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: