Kaip jau esame minėję, pirmasis daugiabutis Jonavoje, kuris tapo „Nerūkymo zona“, yra Kauno g. 6 –asis namas. Nuo vasario 15 dienos minėtame name draudžiama rūkyti balkonuose, terasose ir lodžijose. Apie tai byloja ir namą „puošiantys“ ženklai.

Taip pat esame skelbę, kad savo eilės tapti „Nerūkymo zonomis" laukia Lietavos g. 1; Sodų g. 91 ir Rupeikio g. 1, Ruklos mstl. Juose draudimas rūkyti balkonuose, terasose ir lodžijose įsigalios kovo 1 dieną.

Kad ir vangiai, tačiau po truputį pildosi „Nerūkymo zonos“ daugiabučių sąrašas. Vasario mėnesį, 2, 8 ir 18 dienomis, Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė naujus įsakymus:

Nuo kovo 8 d. draudžiama rūkyti  balkonuose, terasose ir lodžijose  A. Kulviečio g. 15 name;

Nuo kovo 10 d.  -  P. Vaičiūno g. 24 name;

Nuo kovo 15 d. -  Vilniaus g. 31 ir Žemaitės g. 8.

Norintys, kad jų gyvenamasis daugiabutis būtų paskelbtas „Nerūkymo zona“, bent vienas gyventojas turi pateikti savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai pranešimą dėl prieštaravimo pareiškimo.

Svarbu paminėti, kad jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkaliai privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

Neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 50 iki 90 eurų. Patalpų savininkams, nenurodžiusiems rūkiusiojo duomenų, gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 60 iki 120 eurų.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad gyventojai turi patys užfiksuoti pažeidimą ir perduoti užfiksuotus duomenis savivaldybei arba per epolicija.lt, o ne skambinti skubios pagalbos tarnybų tel. 112.

Nuotraukose - Kauno g. 6-ojo namo ženklai 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: