Šiuo metu Lietuvos gyventojai turi galimybę pateikti savo pasiūlymus dėl Seime pradėtų svarstyti Pensijų kaupimo įstatymo pataisų. Šį klausimą pavasario sesijoje svarstysiantis Socialinių reikalų ir darbo komitetas skelbia ilgesnį konsultavimosi su visuomene laikotarpį. 

Gyventojai savo pasiūlymus dėl šio projekto platformoje „Atviras Seimas“ turės galimybę pateikti iki 2024 m. kovo 1 d., t. y. vienu mėnesiu ilgiau, nei planuota. 

Svarstomomis Pensijų kaupimo įstatymo pataisomis, kurias inicijavo Seimo narys Jonas Varkalys, tiek sulaukusiam, tiek nesulaukusiam senatvės pensijos amžiaus kaupimo dalyviui siūloma sudaryti galimybę pasiimti iki 10807 eurų sieksiančią vienkartinę išmoką. Pagal siūlomas pataisas, kaupimo dalyvis tokia galimybe galėtų pasinaudoti tuo atveju, jei jis būtų sukaupęs didesnę nei šią sumą. Projekto autorius taip pat pasiūlė keisti pakartotinio įtraukimo į pensijų kaupimą asmenų iki 40 metų tvarką ir pakartotinį įtraukimą taikyti vieną kartą. 

Susipažinti su įstatymo projektu ir su juo susijusia informacija galima „Atviro Seimo“ platformoje. 

Planuojama, kad šio klausimo svarstymas Seimo posėdžiuose vyks nuo kovo 10 d. prasidėsiančioje pavasario sesijoje. 

Nuo praėjusių metų pabaigos veikiančioje platformoje „Atviras Seimas“ piliečiai kviečiami teikti savo pasiūlymus dėl svarstomų projektų, remti kitų pateiktus pasiūlymus, dalyvauti diskusijose. Vėliau pasiūlymus pateikę gyventojai turi galimybę dalyvauti Seimo komitetų posėdžiuose, kur jie gali pristatyti savo idėjas, jas argumentuoti, dalyvauti diskusijoje su Seimo komiteto nariais. Platformoje šiems piliečiams bus siekiama užtikrinti grįžtamąjį ryšį, informuojant juos apie Seimo komiteto priimtus sprendimus dėl pateiktų pasiūlymų. 

Piliečiams ir organizacijoms skirtos platformos „Atviras Seimas“ svarbiausias tikslas – sudaryti galimybę visuomenei visapusiškai įsitraukti į teisėkūros procesą. 

Platforma pasiekiama adresu atvirasseimas.lrs.lt. 

 LR Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: