Pirtis Lietuvoje turi ne tik begalę mėgėjų, bet ir būrį pasišventusių profesionalų, o spustelėjus šaltukui, dauguma užsiima šildančių vietų paieška. „Keliauk Lietuvoje“ komanda yra sudariusi įdomiausių šalies pirčių žemėlapį, kurį rasite ČIA. Tačiau neskubėkite smarkiai džiūgauti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Jonavos skyrius pastaruoju metu sulaukia itin daug paklausimų ir iš gyventojų, ir iš pirčių pramogų organizatorių dėl pirčių veiklos karantino laikotarpiu, bei primena, kad pirčių malonumus teks atidėti vėlesniam laikotarpiui. 

NVSC Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad vadovaujantis  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ (toliau – Nutarimas) 2.2.6 papunkčiu nuo 2020 m. lapkričio 20 d. draudžiama teikti pirčių veikla išskyrus viešąsias pirtis, kurios, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti (prausimasis, pvz., socialiai remtinų asmenų, neturinčių kur to padaryti namuose ar neturinčių namų). 

Tai pat draudžiama teikti laisvalaikio sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas (toliau – laisvalaikio paslaugos). Draudžiamas laisvalaikio paslaugų įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų lankymas, fizinis lankytojų aptarnavimas ir šių įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, individualius (vienam lankytojui) fizinio aktyvumo užsiėmimus, teikiamus fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. 

 

 

Parengta pagal Kauno departamento Jonavos skyriaus inf.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: