Pirkdami prekes ir paslaugas internetu gyventojai tempo nemažina ir vis labiau įpranta prie tokio apsipirkimo būdo. Sausį ir vasarį, mokėdami už pirkinius internetu, gyventojai vidutiniškai per mėnesį išleido dar beveik trečdaliu daugiau negu pernai mėnesiais, kai jau buvo prasidėjęs karantinas, rodo apibendrinti SEB banko duomenys apie atsiskaitymus už prekes ir paslaugas elektroninėse parduotuvėse, kai mokėjimas tvirtinamas jungiantis per interneto banką, ir kortelėmis internetu. 

„Pernai metų kovą, paskelbus pirmąjį karantiną, daug gyventojų pirkinių iškart persikėlė į interneto erdvę ir visus metus matėme stiprėjančią prekybą internetu. Iš šio sausio ir vasario duomenų matyti, kad internete gyventojai leidžia dar vidutiniškai trečdaliu daugiau pinigų negu pernai pandeminiais mėnesiais.

Vasarį gyventojų internetu pirkiniams ir paslaugoms išleista suma yra didesnė negu bet kurį kitą praėjusių 2020 metų mėnesį, išskyrus gruodį, kai pardavimo mastas įprastai smarkiai padidėja dėl šventinio laikotarpio. Tačiau šis vasaris buvo trimis dienomis trumpesnis negu gruodis, todėl, vertinant vienos dienos apyvartą, jis yra rekordinis mėnuo pagal klientų atsiskaitymus el. prekybos vietose“, – sako Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, SEB banko valdybos narė ir SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė.

Anot jos, gyventojų įpročiai pirkti internetu nuosekliai stiprėjo ir iki pandemijos, tačiau akivaizdu, kad jos postūmis ir įtaka buvo itin žymi – daugelis apsipirkimą internetu išbandė pirmą kartą, nes kitu būdu nebuvo įmanoma įsigyti reikiamų prekių. Patogiai apsipirkti tapo įpročiu.

Palyginti su 2019 metais, pirkinių krepšelio vertė internete ūgtelėjo penktadaliu.

„Per pandemiją išsiugdyti gyventojų įpročiai, neabejotina, turės įtakos ir  apsipirkimo tendencijoms ateityje – prie greito, patogaus, su pristatymu į namus ar į artimiausią paštomatą pirkimo įpratę gyventojai, tikėtina, tokį būdą įsigyti reikiamų daiktų dažnai rinksis ir laisvėjant karantino ribojimams. Pavyzdžiui, vasarį dalis karantino ribojimų buvo panaikinta, ėmė veikti daugiau  parduotuvių, tačiau tai neturėjo įtakos gyventojų atsiskaitymui už prekes internetu – vasarį, palyginti su sausiu, perkant internetu, išleidžiama suma dar ūgtelėjo“, – mini banko atstovė.

Vidutiniškai gyventojai vieno apsipirkimo internetu metu šiemet išleidžia kiek daugiau negu 43 eurus – ši suma yra keliais eurais didesnė negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Palyginti su 2019 metais, pirkinių krepšelio vertė internete ūgtelėjo penktadaliu.

SEB banko duomenimis, per pirmus du šių metų mėnesius gyventojai atliko 40 proc. daugiau pirkimo internete operacijų negu tuo pačiu metu pernai. Sausį ir vasarį gyventojų išlaidos pirkiniams internetu yra 1,5 karto didesnės negu analogišku laikotarpiu prieš metus.

SEB inf.

pixabay.com nuotr. 

Taip pat skaitykite: