Pirmadienio vakarą futbolo aistruoliai stebėjo Prancūzijos ir Belgijos rinktinių varžybas. Atsargios ir gana lėtos varžybos iki pat paskutinių minučių neleido nuspėti jų pabaigos. Nors prancūzai dažniau kontroliavo kamuolį, nebuvo daug pavojingų situacijų prie Belgijos futbolo rinkinės vartų.

Vis dėl to baiginėjantis varžyboms, 85 žaidimo minutę, prancūzai užkirto kelią pratęsimui - šios rinktinės gynėjo smūgis kliudė belgo J. Vertongheno koją ir atsimušęs nuo jos įskrido į belgų rinktinės vartų tinklą. Simboliška, kad šis Belgijos rinktinės narys žaidė paskutines savo varžybas šalies komandos sudėtyje.

Pasibaigus pridėtam rungtynių laikui, Prancūzija šventė pergalę, įveikusi belgus 1:0.

Neįtikėtina ramybe stebino Portugalijos ir Slovėnijos futbolo mačas. Visas rungtynių laikas praėjo be įvarčių, pridėtas laikas – taip pat. Prasidėjus pratęsimui portugalai gavo ypatingą progą – C. Ronaldo spyrė baudinį, tačiau smūgio kryptį meistriškai atspėjo ir kamuolį nuo vartų atmušė slovėnų vartininkas J. Oblak.

Antro pratęsimo metų slovėnai taip pat turėjo galimybių - Slovėnijos rinktinės puolėjas B. Šeško vienas atsidūrė prieš portugalų vartus, tačiau nesugebėjo tinkama kryptimi pasiųsti kamuolio ir jis atsidūrė tiesiai portugalų vartininkui po kojomis.

Po nesėkmingų bandymų paleisti kamuolį į vartų tinklą varžybų metu, komandų likimą nulėmė pirmoji šiame čempionate baudinių serija.

Po įspūdingos baudinių dramos, teko pripažinti portugalų pranašumą - šios rinktinės žaidėjai pataikė tris pirmus baudinius, o tuo tarpu Portugalijos vartininkas D. Costa apsaugojo savo vartus nuo visų Slovėnijos smūgių.

Taigi prie ketvirtfinalio komandų po šio vakaro prisijungė Prancūzija ir Portugalija.