Siaučianti Covid-19 pandemija buvo pristabdžiusi masines šventes, tad profesinę šventę ugniagesiai gelbėtojai minėjo savame rate, be didelių iškilmių. Tačiau šiemet, gegužės 4-ąją, iškilmingai ir trankiai paminėta Šv. Florijono – ugniagesių gelbėtojų globėjo diena. Į iškilmingą šventę miestiečius kvietė Jonavos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT), pasiūlydama jau išsiilgtų pramogų.

Profesinė ugniagesių gelbėtojų diena prasidėjo Šv. Mišiomis Švento Apaštalo Jokūbo bažnyčioje. Joms pasibaigus, ugniagesiams gelbėtojams, ugniagesiams savanoriams bei kitiems nusipelniusiems asmenims iškilmingai įteiktos padėkos, atminimo dovanos, kurių per kone trejus metus susikaupė itin daug. Kaip kalbėjo Jonavos PGT viršininkas Saulius Kuliešius, visi komandos nariai yra puikūs, darbštūs ir uolūs, nė vienas neliks pamirštas ar nepasveikintas.

Padėkos ir sveikinimo žodžiai skambėjo nuo Jonavos r. savivaldybės mero Mindaugo Sinkevičiaus, LR Seimo nario Eugenijaus Sabučio, Jonavos rajono ugniagesių savanorių draugijos vadovo Viktoro Kolesnikovo bei kitų garbių svečių.

PAGD prie VRM Kauno PGV viršininko padėkos už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir Ugniagesių globėjo šv. Florijono dienos proga įteiktos:

 1. Vyriausiasis specialistas Mantas Butvilas
 2. Skyrininkas Vidmantas Budrys
 3. Vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Irmantas Mickevičius
 4. Skyrininkas Rimvydas Pinkevičius
 5. Vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Alvydas Smilgaitis
 6. Pamainos vadas Gintaras Stankevičius.

PAGD direktoriaus įsakymas už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą bei Ugniagesių globėjo Šv. Florijono dienos proga:

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už garbingą tarnybą“, žyminčiu 25 tarnybos metus: 

 1. Vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Arkadijus Šalakiskis
 2. Vyresnysis ugniagesys Marius Sirevičius

Jonavos PGT viršininko Sauliaus Kuliešiaus dovanos: 

 1. Ugniagesys gelbėtojas Gediminas Nacevičius
 2. Ugniagesys gelbėtojas Andrius Valančius
 3. Ugniagesys gelbėtojas Arminas Paškevičius
 4. Ugniagesys gelbėtojas Audrius Danilevičius
 5. Ugniagesys gelbėtojas Jonas Drabavičius
 6. Rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Vygaudas Čižauskas
 7. Rajono priešgaisrinės tarnybos specialistė Dainora Vaičiūnienė. 

 Mero Mindaugo Sinkevičiaus padėkos:

 1. Vyriausioji specialistė Kristina Misiūnienė
 2. Vyriausiasis specialistas Artūras Aldonis
 3. Inspektorius Edgaras Davalga.

Mero padėkų taip pat sulaukė Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos Upninkų ugniagesių komandos skyrininkas Tomas Komičius, Bukonių komandos skyrininkas Robertas Kurmelis, Žeimių komandos ugniagesys Ramūnas Graliauskas, Bukonių komandos ugniagesys Jevgenijus Rokutovas. Apdovanoti ir Jonavos rajono ugniagesių savanorių draugijos ugniagesiai savanoriai Danguolė Keršienė, Mindaugas Juknys, Andrius Venckus, Petras Vyšniauskas, Andrius Kolesnikovas, Andrius Malinauskas.

LR Seimo nario Eugenijaus Sabučio padėkos:

 1. Vyresnįjį ugniagesį gelbėtoją Rimą Skodą
 2. Vyresnįjį ugniagesį gelbėtoją Alvydą Užmiškį
 3. Vyresnįjį ugniagesį gelbėtoją Arūną Paškevičių
 4. Vyresnįjį ugniagesį gelbėtoją Rimantą Garbašauską.  

Antroji šventės dalis - prie Jonavos sporto arenos. Čia surengtos Šv. Florijono dienai paminėti ugniagesių varžybos. Smagiose varžytuvėse savo jėgas bandė šešios Jonavos mokyklų komandos ir keturios ugniagesių komandos, sudarytos iš AB „Achemos“ ugniagesių gelbėtojų, Jonavos PGT ugniagesių gelbėtojų, Jonavos savanorių ugniagesių draugijos ir Jonavos savivaldybės priešgaisrinės tarnybos (SPT).  

Veiklos bei reginio netrūko nei komandoms, nei žiūrovams, kurių džiaugsmui buvo galima pasikelti į aukštybes su pakeliamosiomis kopėčiomis „Vema“ į beveik 30 metrų aukštį, o išalkusiems ar sušalusiems pasiūlyta ir karšta košė. Visų smalsumą tenkino gaisrinės technikos ir įrangos demonstravimas. Renginio dalyvius šmaikščiai linksmino vedantysis Naglis Petkevičius, neleidęs nei vienam praleisti įspūdingų akimirkų. 

Varžytuvių nugalėtojais vyresniųjų grupėje tapo Jonavos PGT komanda, o vaikų tarpe nugalėtojais tapo R. Samulevičiaus progimnazijos mokinių komanda. Antroji vieta – J. Vareikio progimnazija, trečioji vieta – Jonavos Neries mokyklos komanda.

 Lai visus ugniagesius gelbėtojus saugo Šv. Florijonas! Su švente !!!

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: