Pirmadienį, apie 14 valandą, Jonavoje buvo galima pamatyti kelis policijos pareigūnų automobilius bei mieste skriejantį motociklą. Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo įvykį stebėjusi moteris, motociklistas manevravo pavojingai, o savo ,,sugebėjimais" jau spėjo pasižymėti ne tik pirmadienį.

,,Gyvenu J. Ralio gatvėje. Mačiau, kad vyko motociklininko gaudynės. Tą patį motociklą, dažytą tomis pačiomis spalvomis, skraidantį gatvėmis, mačiau ne vieną dieną. Dar dukrai sakiau, kad kažkada jis prisiplos. Įdomu, ar pareigūnams pavyko jį pagauti?", - teiravosi skaitytoja. 

Susisiekus su Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyriu ir pasiteiravus apie skaitytojos minimą įvykį, gautas atsakymas, kad apie dideliu greičiu skriejantį motociklą pareigūnams pirmadienį pranešė žmogus. 

,,Rugpjūčio 14 d. apie 14.10 val. Jonavoje, Kauno pl., pranešėjas matė, kaip dideliu greičiu nuvažiavo motociklas. Policijos pareigūnams sustabžius motociklą SUZUKI, vairuojamą vyro (gim. 1998 m.). Paaiškėjo, jog vairuotojas neturi teisės vairuoti motociklą", - paaiškino komunikacijos poskyris. 

Pradėta administracinė teisena pagal 426 str. 5 d., 420 str. 1 d. Kaip matyti pagal ją, vairuotojas nepanoro sustoti kai buvo stabdomas pareigūnų - 426 straipsnio 5 dalis nurodo, kad nepaklusimas uniformuoto policijos ar Karo policijos pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam ir šio straipsnio 6 dalyje nustatytą tvarką atitinkančiam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo vieno tūkstančio vieno šimto penkiasdešimt iki vieno tūkstančio keturių šimtų penkiasdešimt eurų.

420 str. pirma dalis nurodo, kad pavojingas ir chuliganiškas vairavimas, transporto priemonių vairavimas vienu metu ar paeiliui padarant kelis grėsmę eismo saugumui keliančius eismo taisyklių pažeidimus, lenkimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, vairavimas neteisėtai organizuotose transporto priemonių lenktynėse, pavojingą situaciją sukėlęs (t. y. privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti) Kelių eismo taisyklių pažeidimas, tokią pat pavojingą situaciją sukėlęs įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto septyniasdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: