Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) informuoja, kad 2023-06-22 Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo Nr. I-1143 2, 41, 84, 85, 911 straipsnių ir 2 priedo pakeitimo įstatymas nuo 2023-10-23 draudžia tiekti Lietuvos rinkai pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminius, kurių bet kokiose sudedamosiose dalyse, pavyzdžiui, filtruose, popieriuje, pakuotėse, kapsulėse ar bet kuriuose techniniuose elementuose yra kvapiųjų medžiagų, leidžiančių pakeisti atitinkamo gaminio kvapą ar skonį, jų stiprumą.

Šis Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimas priimtas į nacionalinį teisės aktą perkeliant 2022-06-22 Europos Komisijos deleguotosios direktyvos (ES) 2022/2100 nuostatas. Draudimas tiekti rinkai pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminius galios visose Europos sąjungos valstybėse.

Svarbu pažymėti, kad verslas buvo iš anksto informuotas apie numatomus pokyčius, numatomą terminą, būtinybę ateityje prisitaikyti prie naujai įvedamo reguliavimo bei nekaupti pridėtinio tabako kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminių didelių atsargų, nes prisitaikyti prie Europos Sąjungos mastu įvedamo teisinio reguliavimo verslui duotas beveik 16 mėnesių pereinamasis laikotarpis.

Pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiai, apie kuriuos pateikti pranešimai Europos Komisijos bendrame registravimo portale EU-CEG, gali būti tiekiami Lietuvos rinkai iki 2023-10-23.

Gamintojų ir importuotojų, EU-CEG portale pateikusių pranešimus apie pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminius, prašome nuo 2023-10-23 šiuos pranešimus iš EU-CEG portalo pašalinti.

NTAKD inf. 
 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: