Vaikų saugumas ir sveikata yra suaugusiųjų rūpestis, tačiau ir patys vaikai nuo mažens turi ugdytis saugaus eismo įgūdžius. Vaikai ne visada tinkamai elgiasi gatvėje, kieme, transporto priemonėse, todėl dažnai nukenčia nelaiminguose atsitikimuose.

Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 1-3-ose klasėse gegužės 17-21 dienomis vyko popietės „Saugi vasara“, kuriose dalyvavo 246 mokiniai. Jie kartu su mokytojomis užsiėmimų metu žiūrėjo animacinius filmukus apie saugumą kelyje ir juos iliustravo. Po peržiūros pasitikrino žinias kalbėdami, kaip saugiai elgtis kelyje, teisingai kirsti gatvę ne tik pėsčiomis, bet ir su paspirtukais. Prisiminė šviesoforo spalvas ir jų reikšmes, pagalbos telefonus. Praktikavosi, kaip atsargiai pereiti gatvę, ką dėvėti važiuojant paspirtuku, kaip saugiai vairuoti šią populiarią bemotorę transporto priemonę.

Vyko diskusija, kaip reikia elgtis prie vandens karštą vasaros dieną, kaip išvengti saulės smūgio ar perkaitimo. Vaikai pasakojo draugams apie matytus ar patirtus nelaimingus atsitikimus gatvėje, kieme, aiškinosi kaip išvengti nelaimės ir kaip elgtis kilus pavojui.

Visų mūsų tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs ir atidūs kelyje.

Saugios ir sveikos vasaros!

Informaciją pateikė mokytoja Jadvyga Kulakauskienė

Taip pat skaitykite: