Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pradeda vykdyti dviratininkams skirtų šalmų ir kitų asmens apsaugos priemonių tikrinimo programą. 

Programos metu siekiama įvertinti, ar  tiekiami į rinką dviratininkų šalmai ir kitos naudojamos dviratininkų asmens apsaugos priemonės (alkūnių ir kelių apsaugos su atšvaitais, pirštinės su atšvaitais, apsauginiai rūbai su atšvaitais ir kitos asmens apsaugos priemonės su atšvaitais) atitinka privalomus taikomus teisės aktų ir standartų reikalavimus bei yra saugios vartotojui. 

Pasirinkti ekonominės veiklos vykdytojai, kurie kelia didžiausią riziką, taip pat tikrinamos prekybos vietos, kuriose dažniausiai nustatomi nesaugūs produktai. 

Programos metu bus atrinkta 20 bandinių – dviratininkų šalmai suaugusiems, dviratininkų šalmai vaikams, asmens apsaugos priemonės su atšvaitais, drabužiai su atšvaitais. Taip pat bus tikrinamas minėtų prekių ženklinimas ir privalomi lydintys dokumentai. 

Programa bus vykdoma, siekiant užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami dviratininkų naudojami šalmai bei asmens apsaugos priemonės su atšvaitais būtų saugūs ir atitiktų taikomus reikalavimus bei būtų skatinama sąžininga verslo praktika.

VVTAT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: