Šiandien nuo 6 val. policija sulaukė 140 pranešimų apie užminuotas mokyklas ir darželius. Policijos departamento duomenimis laiškai apie tai ugdymo įstaigas pasiekė naktį.

Rusų kalba rašytuose laiškuose teigiama, kad objektas užminuotas ir gali sprogti.

Pranešimai neaplenkė ir Jonavos.

,,Nuo ankstaus ryto iki 9.15 val. buvo gauti 2 pranešimai dėl galimai užminuotų ugdymo įstaigų Jonavos r.

Tikriname gautą informaciją, kol kas jokių sprogmenų ar kitų pavojingų objektų nerasta. Prašome gyventojų nepanikuoti, elgtis ramiai, vykdyti pareigūnų nurodymus", - portalui jonavoszinios.lt sakė Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris.

11:30 val. pareigūnai patikslino, kad Jonavos rajone pranešimus gavo jau 9 mokyklos. Kiek vėliau pateikti dar tikslesni duomenys - Jonavos rajone pranešimus gavo 8 ugdymo įstaigos (nuo 06.00 val. iki 13.00 val.).

Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) atidžiai stebi situaciją, susijusią su platinamais grasinančias pranešimais ugdymo įstaigoms ir kartu su Policijos departamentu bei Valstybės saugumo departamentu teikia turimą informaciją apie situaciją.

Valstybės saugumo departamento vertinimu, Lietuvoje, taip pat Latvijoje ir Estijoje platinami grasinantys pranešimai ugdymo įstaigoms, tikėtina, yra tikslinga ir koordinuota ataka, vykdoma priešiškų valstybių iniciatyva.

Melagingais pranešimais ir panašaus pobūdžio veiksmais siekiama kelti įtampą ir paniką visuomenėje, trikdyti ir destabilizuoti institucijų darbą, didinti nepasitikėjimą. Išaugus geopolitinei įtampai, Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra nuolatiniai priešiškų valstybių informacinių-kibernetinių atakų taikiniai.

Lietuvoje terorizmo grėsmės lygis išlieka žemas. Raginame piliečius išlikti ramiais ir nepasiduoti provokacijoms.

Ugdymo įstaigoms, gavusioms tokio pobūdžio grasinimus, rekomenduojame:

1. Išlikti budriais ir ramiais, nuraminti aplinkinius, nepasiduoti provokacijoms;

2. Informuoti Policiją bendruoju pagalbos numeriu 112;

3. Esant galimybei apžiūrėti patalpas, vaizdo kamerų įrašus ir, neradus įtartinų objektų, tęsti ugdymo procesą;

4. Laukti atvykstančių pareigūnų, kurie apžiūrės patalpas. 

Visos institucijos bendradarbiauja valdant situaciją, ugdymo ir kitas įstaigas raginame išlikti ramiems bei stebėti oficialių institucijų skelbiamą informaciją.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: