Sausio 27-ąją, Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Lietuvoje ir pasaulyje pagerbiamos Antrojo pasaulinio karo metu vykdyto žydų genocido aukos.

„Holokaustas yra ne tik žydų tautos tragedija – tai Lietuvos, Europos ir viso pasaulio tragedija. Tai laikas, kai žmogiškumas buvo sutryptas, kai neapykanta tapo sistema, o žmogaus gyvybė – beverte. Jis reiškė ne tik atimtas gyvybes, bet ir amžiams suluošintus likimus. Vaikus, kuriems nebuvo lemta užaugti. Tėvus, kurie niekada nebesulaukė savo vaikų. Senelius, kurių išmintis buvo nutildyta smurtu. Tai buvo išdraskytos šeimos, nutrūkę vardai, tušti namai ir ateitis, kurios nebeliko. Tai skausmas, kuris persidavė iš kartos į kartą ir paliko randus, jaučiamus iki šiol.

Todėl atmintis nėra vien tylus prisiminimas. Atmintis yra pareiga. Pareiga mokytis istorijos pamokų, ginti žmogaus orumą ir neleisti neapykantai tapti norma.

Tegul Holokausto aukų atminimas mums primena: kiekvienas žmogus turi vardą, veidą ir istoriją. Ir mūsų pareiga – padaryti viską, kad tokios tragedijos niekada nepasikartotų. Tegul atmintis tampa mūsų sąžine, o sąžinė – mūsų atsakomybe“, – sako Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė.

Vyriausybės vadovė Holokausto aukas antradienį pagerbs Tuskulėnų memoriale Vilniuje, Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai skirtame minėjime.

lrv.lt

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: