Rugpjūčio 31-ąją minima Laisvės diena – paskutiniųjų okupacinės sovietų kariuomenės dalinių išvedimą iš Lietuvos žyminti data. 30-ųjų šio įvykio metinių proga Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymi neužgniaužtą pasipriešinimą okupacijai, Lietuvos nueito nepriklausomybės kelio sėkmę ir šiandienės Ukrainos kovos už laisvę artumą bei svarbą.

„Joks agresorius neturi veto teisės laisvų žmonių apsisprendimui, joks režimas negali uždusinti noro kurti savo ateitį patiems, net ir tada, kai tai mėginama ginklu ir prievarta – brutalia ir fizine ar tylia ir ilgalaike, diegiančia baimę, ardančia tikėjimą ir pasitikėjimą. Ilgainiui tai pasmerkta nesėkmei, nes valia priešintis blogiui yra tai, kas nenuginkluojama ir neatimama. To įrodymas įrašytas istorijoje ir daugybės žmonių atmintyje, kai prieš 30 metų Lietuvą paliko paskutinis okupantų karys.  

Per šiuos dešimtmečius kaip valstybė pasiekėme daug, grįžome į demokratinių šalių bendruomenę kaip lygiaverčiai jos nariai, kaip stipriausių ir sėkmingiausių sąjungų – ES ir NATO – dalis. Ne mažiau svarbu, kad savo patirtimi žinodami fundamentalų gyvenimo priespaudoje ir laisvėje kontrastą, šiandien esame tie, kurie nenusigręžia matydami kitų kovą už laisvę, vykstančią Ukrainoje. Dar daugiau – pagrįstai jaučia šią kovą kaip savą, nes nuo jos baigties priklausys ne tik ukrainiečių, bet ir mūsų, ir viso demokratinio, taisyklėmis grįsto pasaulio ateitis. Neabejoju, kad kaip prieš 30 metų laisvė galutinai triumfavo Lietuvoje, taip ji ir laisva visuomenė triumfuos ir Ukrainoje“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

lrv.lt inf 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: