Trečius metus iš eilės startuoja Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas Nacionalinis judumo iššūkis, kviečiantis įvairias Lietuvos bendruomenes burtis, du mėnesius judėjimą taršiomis transporto priemonėmis keisti į žingsnius ir pasivaržyti tarpusavyje.

Rytoj, rugsėjo 16-ąją, bus minima pirmoji Europos judumo savaitės diena. Jos išvakarėse Prezidento komanda, prisijungdama prie šalies vadovo iniciatyvos ir rodydama pavyzdį, į darbą vyko aplinkai draugiškais būdais: pėsčiomis, paspirtukais, viešuoju transportu ar dviračiais. Į darbą pėsčiomis atvyko ir šalies vadovas.

Pasak Prezidento, net ir maži pokyčiai mūsų kasdienybėje, tokie kaip vykimas į darbą pėsčiomis ar pasirenkant kitą aplinkai draugišką judėjimo būdą, gerina fizinę bei emocinę sveikatą, reikšmingai prisideda prie švaresnio oro, žalesnių miestų ir geresnės gyvenimo kokybės.

„Tikiuosi, kad per šiuos du mėnesius nueisime labai daug žingsnių, prisidėsime prie Žalios Lietuvos puoselėjimo ir pasirūpinsime savo sveikata“, – sakė Prezidentas.

Prie Nacionalinio judumo iššūkio kasmet prisijungia vis daugiau savo sveikata ir aplinka besirūpinančių dalyvių: 2021 m. iššūkyje dalyvavo 23 tūkst. dalyvių, o 2022 m. net keturis kartus daugiau – 95 tūkst. Visi kartu Nacionalinio judumo iššūkio dalyviai pernai 476 kartus apėjo žemės rutulį – atliko 25 mlrd. žingsnių ir įveikė beveik 18 mln. kilometrų. Šiemet tikimasi dar didesnio aktyvumo ir rekordinio dalyvių skaičiaus.

Programėlėje #walk15 galima rasti 7 skirtingus iššūkius: „Miestų“, „Organizacijų“, „Mokyklų“, „Aukštųjų mokyklų“, „Bendruomenių“, „Užsienio lietuvių“ ir šiemet startuojančią „Miestelių“ kategoriją.

Lapkritį aktyviausios kiekvieno iššūkio komandos lauks apdovanojimų ceremonija Prezidentūroje, kurios metu dalyviai turės progą gauti apdovanojimą iš šalies vadovo rankų.

Plačiau apie iššūkį  ČIA.  

Prezidento komunikacijos grupės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: