Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tapo Lietuvos banko inicijuojamos Nacionalinio raštingumo dienos, kuri bus minima balandžio 14-ąją, globėju. Tradicija tapsianti diena pasižymės tęstinėmis ir atviromis visuomenei veiklomis bei renginiais, kurių metu Lietuvos žmonės bus skatinami suprasti ir išmokti geriau valdyti savo finansus.

Pasak šalies vadovo, valstybės pareiga yra ne tik finansiškai padėti gyventojams ekonominio sunkmečio periodais, bet ir per finansinio raštingumo švietimą suteikti motyvacijos bei įgūdžių domėtis ir efektyviau valdyti savo finansus, taip prisidedant prie visos šalies spartesnio ekonomikos augimo.

„Labai svarbu, kad mūsų žmonės gebėtų išmintingai elgtis su finansiniais ištekliais, apdairiai priimtų sprendimus dėl naujo skolinimosi, gautų visą reikiamą informaciją ir finansines paslaugas nepaisant to, ar gyvena didmiestyje, ar atokiame šalies regione“, – pabrėžia Prezidentas.

Lietuvos banko duomenimis, beveik pusė šalies gyventojų savo finansinio ir ekonominio raštingumo lygį vertina vidutiniškai. Pastaruoju metu vyraujant dinamiškai ekonominei aplinkai, finansinio raštingumo aktualumas dar stipriau išauga, todėl būtina pradėti svarbius pokyčius šioje srityje.

„Tikiuosi, kad startuojanti Nacionalinio finansinio raštingumo iniciatyva plačiai įtrauks darbdavius ir šalies jaunimą nuo priešmokyklinuko iki aukštojo mokslo studento. Iniciatyva galėtų prisidėti skatinant naujus šios srities mokslinius tyrimus ir didinti visuomenės susidomėjimą finansų valdymu. Sveikinu Lietuvos banko komandą su šaunia iniciatyva ir linkiu entuziazmo paverčiant ją ilgamete tradicija“, – teigia šalies vadovas.

Nacionalinės finansinio raštingumo dienos proga bus organizuojami nemokami renginiai ir edukacijos visuomenei, visos Lietuvos ugdymo įstaigos kviečiamos jungtis į bendras veiklas. Daugiau informacijos rasite čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: