Nenumaldomai artėja paskutinis rudens mėnesis, o kartu su juo ir lapkričio 1-oji diena – Visų Šventųjų diena bei lapkričio 2-oji diena – Vėlinės. Šiomis dienomis, kuomet masiškai vykstama į kapines – uždegti žvakutę už mirusius artimuosius, ženkliai padidėja eismo dalyvių kelyje. Siekiant sumažinti spūstis ir užkirsti kelią galimiems eismo įvykiams, prie kapinių prieigų patruliuos padidintos policijos pareigūnų pajėgos.

Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus viršininko Viginto Lukošiaus, kiekvienais metais, šiomis šventinėmis dienomis, situacija tokia pati – suintensyvėja eismas ir susidaro spūstys prie didesnių kapinių, tokių kaip Karmėlavos, Romainių ir Petrašiūnų. „Nors ir prašome gyventojų per dieną tris kartus (ryte, per pietus ir vakare), nevažiuoti į tas pačias kapines, tačiau praktika rodo, kad žmonės tai daro, o vėliau piktinasi, kad eismas intensyvus ar nėra kur statyti automobilių“,– kalbėjo V. Lukošius, kuris rekomenduoja gyventojams mažiau kartų aplankyti tas pačias kapines arba drauge pasiimti, bent jau keletą, bendrakeleivių – taip sumažinant transporto priemonių kiekį keliuose.

Jau rytoj, kaip ir įprastai, pareigūnai fiziškai patruliuos prie lankomiausių kapinių, kur padės su-reguliuoti eismą ir sumažinti eismo spūstis. „Šiomis dienomis, tiek jaunesnių, mažiau patyrusių, tiek vyresnių ir rečiau į gatves išriedančių vairuotojų kelionių tikslas – kapinės. Jų prieigose pasitiks parei-gūnai, kurie prireikus padės vairuotojams lengviau susiorientuoti stovėjimo aikštelėje ir rasti laisvą vietą“,– sakė pareigūnas. Kelių policijos skyriaus viršininkas taip pat prašo vyresnių žmonių įsivertinti ir savo sveikatos galimybes. „Praėjusiais metais, tamsiu paros metu į kapines atvykę senjorai pasiklydo – neberado ne tik artimųjų kapų, bet ir savo automobilio, su kuriuo atvyko, todėl stenkitės aplankyti kapines šviesiu paros metu“,– patirtimi ir patarimu dalinosi V. Lukošius.

Kauno apskr. VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas atkreipė dėmesį, kad prie kai kurių Kauno miesto kapinių keičiasi eismo organizavimo tvarka: „Laikinai padaryti vienpusiai įvažiavimai – tai reiškia, kad gali tekti įvažiuoti pro vieną kapinių įvažiavimą, o išvažiuoti pro kitą, todėl prašome piliečių vadovautis kelių ženklais ar pareigūnų nurodymais. Būkite atsargūs kelyje – neviršykite greičio, o spūsčių metu – laikykitės tinkamo atstumo. Taip pat nepalikite stovėjimo aikštelėje, automobilio viduje, vertingų ar matomų daiktų“,– kalbėjo ilgametis pareigūnas.

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: