Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 straipsnio pakeitimas, kuris nustatė papildomus draudimus ir ribojimus rūkymui daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose. Nuo to laiko palaipsniui pildosi daugiabučių sąrašas Jonavoje, kurie oficialiai tampa „Nerūkymo zonomis“.

Iki šios dienos „Nerūkymo zonos“ daugiabučiais paskelbti: nuo vasario 15 dienos - Kauno g. 6 –asis namas; nuo kovo 1 dienos - Lietavos g. 1; Sodų g. 91 ir Rupeikio g. 1 (Ruklos mstl.); nuo kovo 8 d. - A. Kulviečio g. 15; nuo kovo 10 d.  -  P. Vaičiūno g. 24; nuo kovo 15 d. -  Vilniaus g. 31 ir Žemaitės g. 8.

Dar vienas namas, kuris „Nerūkymo zona“ tapo nuo balandžio 15 dienos - Sodų g. 65 daugiabutis.

Įsigaliojus draudimui rūkyti minėtose zonose, įrengiami informaciniai ženklai daugiabučio namo pastato išorėje ir (arba) viduje.

Vieno iš „Nerūkymo zonos“ daugiabučio namo gyventoja teigė, kad kol kas anksti spęsti, ar draudimas rūkyti balkonuose kaip nors įtakojo situaciją. Namuose ne itin jaučiasi rūkalų kvapas. Gal, svarsto moteris, kaimynai nerūko vonios kambary ar virtuvėje, kaip kalba dauguma, kad tokių atvejų padaugės. Tačiau jos namo atveju rūkalų kvapas paaitrėjo laiptinėje.  

Primenama

Norintys, kad jų gyvenamasis daugiabutis būtų paskelbtas „Nerūkymo zona“, bent vienas gyventojas turi pateikti savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai pranešimą dėl prieštaravimo pareiškimo.

Jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkaliai privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

Neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 50 iki 90 eurų. Patalpų savininkams, nenurodžiusiems rūkiusiojo duomenų, gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 60 iki 120 eurų.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad gyventojai turi patys užfiksuoti pažeidimą ir perduoti užfiksuotus duomenis savivaldybei arba per epolicija.lt, o ne skambinti skubios pagalbos tarnybų tel. 112.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: