Bendrovės „Jonavos paslaugos“ darbininkai antradienio rytą prie tilto per Nerį pastatė meilės spynų medį. Metalinį, daugiau nei dviejų metrų aukščio medį pagamino ir padovanojo jonavietis Vladas Palaima.

Medis iš karto buvo atvežtas į Joninių slėnį, o po šventės jam buvo ieškoma nuolatinė vieta. Nutarta jį statyti prie tilto, mat tai vieta, prie kurios dažnai stabteli jaunavedžiai, o kelios spynos jau pakabintos ir ant paties tilto konstrukcijų.

Tradicija kabinti spynas ir taip „užrakinti“ savo meilę populiari daugelyje pasaulio šalių. Tiksliai neaišku, kas pirmieji sugalvojo spyną paversti amžinos meilės simboliu. Kaip rašo naujienų portalas 15min.lt, kai kurie šaltiniai teigia, kad ši tradicija gimė Kinijoje prieš 5000 metų – meilės spynas poros iki šiol kabina net ant Didžiosios kinų sienos. Devintajame dešimtmetyje šis vėliau globaliu virtęs fenomenas apsėdo Vengrijos Pėčo miestą, iš kurio išplito į kitus Europos, Azijos, Amerikos miestus.

Tai – nei pirmoji ir ne antroji jonaviečio V.Palaimos dovana miestui. Prieš Kalėdas jis pagamino dekoratyvines roges, prieš Velykas – Velykų medį, prieš Užgavėnes – "Saulę". 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: