Nors apie policijos pareigūnams įkliuvusius girtus vairuotojus pranešama kone kiekvieną dieną, girti asmenys ir toliau sėda už vairo - vakar, lapkričio 11-ąją, neblaivūs vairuotojai Jonavos rajone sukėlė du eismo įvykius.

Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, apie 07.40 val. Jonavos r., Palankesių k., nuo kelio nuvažiavo automobilis „Audi A3“. Vairuotojui (gim. 1965 m.) nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,04 prom.

Vėliau, apie apie 14.35 val., Jonavos r., Ruklos mstl., automobilis „VW Passat“, vairuojamas moters (gim. 1963 m.), apgadino stovintį automobilį „BMW“. Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,58 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

 Lietuvos policijos nuotr.

Taip pat skaitykite: