Nuo vaikų juoko skambantis Samulevičių memorialinės sodybos kiemas, apžiūrinėjami Stasės Samulevičienės kurti žaislai, vartomos jos sukurtos knygelės "Padaužiukai", "Padaužiukų bičiuliai", "Broliukai nykštukai", įkvepiantys susitikimai su dailininke Sigute Ach, "Stalo teatro" įkūrėja Saule Degutyte - Šiekšteliene, Kauno vaikų literatūros muziejaus edukatorėmis, rašytoju Benu Bėrantu ir iliustratore Vilija Kvieskaite, teatro vaikams "Teatriukas" aktoriais, kūrybinės dirbtuvės ir edukacijos, teatralizuotos programos kviečiančios daugiau šypsotis, įveikti savo baimes, vertinti draugystę, kurti, svajoti - toks yra projekto "Šypsenos vaikams: menininkų Samulevičių palikimo įkvėpti" tikslas. 


Projektui pasirinkome išskirtinę vietą  - Jonavos rajone, Praulių kaime esantį vienkiemį - Samulevičių memorialinę sodybą. Prie pušyno esančioje sodyboje buvo statoma klėtelė-studija sunkiai sergančiam dailininkui, ekspresionistui Antanui Samulevičiui – Samuoliui (1899-1942). Ši sodyba priklausė tautodailininkei, žaislų kūrėjai, vaikiškų knygelių autorei, Šypsenos ordino laureatei Stasei Samulevičienei (1906-1988) ir joje užaugo jos sūnus rašytojas, dramaturgas Raimundas Samulevičius (1937-1981). Jau rugsėjo 20 - 24 d. pakviesime projekto,  kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Jonavos rajono savivaldybė, dalyvius į edukacijas, susitikimus ir kūrybines dirbtuves. Norime, kad svarbiausia šio projekto dalimi būtų vaikų emocijos, šypsenos, jų kūrybiškumas, o Samulevičių namai, darbai ir kūryba, taptų įkvėpimu žaisti ir kalbėti apie dailę, teatrą, rašymą, žaislų kūrimą, kad sodyba vėl būtų pilna bičiulių, vertinančių vienas kitą, mylinčių meną ir jame ieškančių įkvėpimo.


Projekte dalyvauja Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija, Paparčių Šv. Juozapo šeimos namai, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centras.
Visus, norinčius aplankyti Samulevičių sodybą, kviečiame rugsėjo 24 d. į teatro vaikams „Teatriukas“ koncertą, su kuriuo triukšmingai užbaigsime projektą. 

Jonavos kultūros centro krašto muziejaus informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: