Kauno apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl trijų mažamečių pagrobimo iš globos įstaigos. (Apie pagrobimą plačiau ČIA). Tyrimui vadovavusi prokurorė kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir bausmių skyrimo pagrobimu ir kėsinimusi neteisėtai kirsti Lietuvos valstybinę sieną kaltinamiems sutuoktiniams.

Primename, kad liepos 18 d. rytą Kaune iš vaikų gerovės centro „Pastogė“ sutuoktiniai M. V. ir I. V. savavališkai pasiėmė ir išsivežė tris savo 5, 7 ir 9 metų vaikus. Šie mažamečiai globos įstaigoje buvo apgyvendinti gegužės 30 d. teismo sprendimu dėl nustatytų vaiko teisių pažeidimų.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 156 str. 2 d. (Tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno).

Sutuoktiniai kartu su savavališkai iš globos įstaigos išsivežtais mažamečiais buvo sulaikyti rugpjūčio 1 dieną, kai kėsinosi neteisėtai pereiti Lietuvos Respublikos valstybės sieną su Baltarusija ne per pasienio kontrolės punktą. Veikos jie nebaigė dėl nuo jų valios nepriklausančių aplinkybių, nes buvo sustabdyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų. Dėl to M. V. ir I. V. pareikšti kaltinimai padarius nusikalstamą veiką, numatytą BK 22 str. 1 d. ir 291 str. 1 d.

Ikiteisminį tyrimą atliko Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apylinkės prokuratūros 4 skyriaus prokurorė Gitana Kaupė.

Rugpjūčio 25 dieną vadovaujanti ikiteisminiam tyrimui prokurorė kreipėsi į Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus, prašydama procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu. Sprendimą prašyti teismo procesą užbaigti nenagrinėjant baudžiamosios bylos žodiniu procesu, prokurorė G. Kaupė priėmė, nes abu kaltinamieji pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailėjosi ir sutiko procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu.

Prokuratūra teismo prašo kaltinamajam M. V. skirti 60 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams, tuo metu taikant intensyvią priežiūrą. Tai pat teismo prašoma kaltinamąjį įpareigoti per 4 mėnesius pradėti dirbti ar užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, per 4 mėnesius sudalyvauti elgesio pataisos – grupinėse ir individualiose pozityvios tėvystės – programose, nuo 22 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje, jeigu tai nesusiję su darbu.

Kaltinamajai I. V. prokuratūra prašo skirti galutinę 60 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant dešimčiai mėnesių, tuo laikotarpiu taikant intensyvią priežiūrą, įpareigojant per 4 mėnesius pradėti dirbti ar užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, per 4 mėnesius sudalyvauti grupinėse ir individualiose pozityvios tėvystės programose, nuo 22 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje, jeigu tai nesusiję su darbu. 

Generalinės prokuratūros inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: